جلال میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در دو سه روز گذشته ما جلسات هیئت رئیسه، شورای مرکزی و مجمع عمومی را داشتیم و مصوب شد برای ریاست و همه ارکان هیئت ریسه نیز کاندیدا معرفی کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا محمد رضا عارف کاندیدای این فراکسیون برای ریاست مجلس است؟ گفت: ممکن است فرد دیگری از فراکسیون امید کاندیدای ریاست شود به هر حال این موضوع قرار است روز شنبه مورد جمع بندی نهایی قرار گیرد.

میرزایی با بیان این که علی مطهری و مسعود پزشکیان کاندیداهای فراکسیون امید برای نایب رئیسی مجلس در سال پایانی هستند، اضافه کرد: تا الان فرد دیگری برای نایب رئیسی اعلام کاندیداتوری نکرده است.

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید درباره احتمال ائتلاف فراکسیون‌ها در انتخابات هیئت رئیسه گفت: تاکنون صحبتی مبنی بر ائتلاف نشده اگرچه در عالم سیاست این موضوع منتفی نیست ولی قرائن و شواهد نشان می‌دهد که فراکسیون‌ها ائتلافی بر سر انتخابات هیئت رئیسه ندارند و به نظر من برای ائتلاف هم دیر شده است.

وی در پایان گفت: حتی به نظر نمی‌رسد که فراکسیون ولایی و مستقلین هم بخواهند برای انتخابات هیئت رئیسه با هم ائتلاف کنند زیرا فراکسیون موضع حمایتی از آقای لاریجانی نگرفته است البته آقای حاجی بابایی اعلام کرده که کاندیدا نمی‌شود اما این به معنی حمایت از ریاست آقای لاریجانی نیست.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند