جیمز بیز خبرنگار الجزیره انگلیسی: نامه ایران به گوترش زیرکانه بودبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، جیمز بیز خبرنگار الجزیره انگلیسی نامه ایران به آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل را زیرکانه توصیف کرد.

 

جیمز بیز از مقابل مقر سازمان ملل متحد گفت: «نامه ایران، حاوی پیشنهادی است که به صورت مستقیم ایالات متحده را مخاطب قرار نداده است. درواقع، ایران در این نامه ایالات متحده را خارج از گود گذاشته و گفته است که گفتگوی ایران باید با عربستان سعودی و دیگر کشور‌های حوزه خلیج فارس باشد.»

 

وی افزود: «شاید این راه، شیوه‌ای نباشد که دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا دوست داشته باشد در مسیر آن حرکت کند. درواقع، ایران با کنار گذاشتن ایالات متحده از این جریان، بسیار زیرکانه عمل کرده است.»

این در حالی است که نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت: «دنبال جنگ نیستیم اما اگر تحمیل شود، قاطعانه دفاع می‌کنیم.»

تخت روانچی افزود: «ایران به دنبال ایجاد درگیری و جنگ نیست اما اگر دیگران جنگ را تحمیل کنند، قاطعانه از امنیت ملت و کشور دفاع خواهد کرد.»

این بخشی از نامه‌ای است که مجید تخت روانچی اخیراً به گوترش، دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت این سازمان ارسال کرده و ضمن هشدار نسبت به تلاش‌های تفرقه‌افکنانه و فتنه‌جویانه خارج از منطقه و تأکید بر گفتگو میان کشورهای منطقه به عنوان تنها راه حل مسائل منطقه خلیج فارس، خواهان اقدام دبیرکل در این زمینه شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند