در این نظرسنجی ۶۵ درصد از شرکت‌کنندگان که خود را دارای گرایش دموکرات یا مستقل معرفی کرده‌اند، گفته‌اند که مساله مهم‌تر این است که در انتخابات مقدماتی نامزدی انتخاب شود که بیشترین شانس را برای شکست دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در انتخابات ۲۰۲۰ دارد. ۳۵ درصد از آنان اما اظهار کرده‌اند که ترجیح می‌دهند نامزدی را انتخاب کنند که در مسائل مهم سیاسی با او هم‌عقیده هستند.

به گزارش پایگاه خبری هیل، بر سر این مساله توافق زیادی میان رای‌دهندگان با گرایش دموکرات و مستقل وجود دارد و ۷۰ درصد از زنان و ۶۰ درصد از مردان این گروه اظهار کرده‌اند که پیروزی در این انتخابات برای آنان در اولویت قرار دارد و از هر چیز دیگری مهم‌تر است.

همچنین ۸۰ درصد از افراد بالای ۶۵ سال در این نظرسنجی گفته‌اند، اولویت آنان شکست ترامپ است. آمار این افراد در جمع رای‌دهندگان ۵۰ تا ۶۴ سال به ۷۱ درصد می‌رسد.

۵۶ درصد از شرکت کنندگان ۳۵ تا ۴۹ سال نیز در این نظرسنجی گفته‌اند، شکست ترامپ در اولویت آنان قرار دارد و میزان آن‌ها در جمع افراد زیر ۳۵ سال، به ۵۸ درصد می‌رسد.

این نظرسنجی در روزهای دهم و یازدهم مه صورت گرفته و در جریان آن هزار نفر مورد بررسی قرار گرفته و ۹۵ درصد از آنان گفته‌اند که از پاسخ‌های خود مطمئن هستند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند