«شهروز برزگر کلشانی» امروز- دوشنبه- در گفت و گویی اظهارداشت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در روزهای آتی با برگزاری دومین نشست خود با سفرای کشورهای اروپایی در ایران نتایج نشست گذشته را بررسی می کند و از اقدامات جدید اروپایی ها در راستای اجرای تعهدات آگاه می شود.

وی با یادآوری اهمیت به کارگیری دیپلماسی اقتصادی در جریان سفرهای «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه به کشورهای منطقه و برخی کشورهای تأثیرگذار همچون روسیه، چین، هند و ژاپن اظهار داشت: این سفرها در راستای تقویت دیپلماسی اقتصادی و رساندن حرف ملت ایران به گوش جهانیان است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: جمهوری اسلامی ایران مذاکره با جامعه جهانی را پذیرفت و در برجام به توافق رسید و در ایران نیز آن را تصویب کردند اما در نهایت آمریکایی ها بدعهدی کرده و شاهد عدم اقدام عملی از سوی کشورهای اروپایی بودیم.

برزگر کلشانی خاطرنشان کرد: سفرهای وزیر امور خارجه به کشورهای تأثیرگذار منطقه در حال حاضر افزایش یافته که نشان دهنده این است که باید برای برون رفت از وضعیت تحریمی که برخی کشورها علیه ایران وضع کرده اند، اقدامی در راستای افزایش همکاری و مناسبات با کشورهای دوست داشت.

 

**دیپلماسی پارلمانی به کمک دیپلماسی عمومی کشور می‌آید

وی در ادامه به فعالیت های مجلس در زمینه ارتقای فضای دوستی با برخی کشورهای تأثیرگذار اشاره کرد و گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در حال طراحی سفرهایی برای اعضای این کمیسیون و گروه های دوستی پارلمانی به برخی کشورهای مهم منطقه و آسیایی است تا ابزار دیپلماسی پارلمانی به کمک دیپلماسی عمومی کشور بیاید.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند