دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا امروز یکشنبه با ارسال پیام‌هایی در توئیتر به خبر حمایت «جاستین آماش» نماینده جمهوریخواه کنگره از استیضاح خود واکنش نشان داد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در این خصوص نوشت: هرگز هوادار «آماش» نبودم؛ یک بی‌عرضه کامل که فقط برای مطرح کردن نام خود از طریق بحث، با من و برخی از ایده‌ های فوق‌العاده جمهوریخواهان مخالفت می‌کند.

وی در ادامه افزود: اگر او واقعا گزارش جانبدارانه مولر را که از سوی ۱۸ دموکرات خشمگین و بیزار از ترامپ تهیه شده خوانده بود، متوجه می‌شد که این گزارش درباره اینکه تبانی نشده و در نهایت ممانعت از اجرای عدالت صورت نگرفته، قاطعیت دارد.

ترامپ اضافه کرد: به هر شکل، زمانی که جُرمی روی نداده و در واقع، جُرم را طرف مقابل مرتکب شده است، چگونه می‌توان از اجرای عدالت ممانعت کرد؟ «جاستین» بازنده‌ای است که متأسفانه آب را مستقیم به آسیاب دشمن می‌ریزد!

این درحالیست که «جاستین آماش» عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا دونالد ترامپ را به ارتکاب «عمل قابل استیضاح» متهم کرده بود.

وی اولین نفر از اعضای حزب جمهوریخواه حاضر در کنگره بود که ترامپ را مستحق استیضاح می‌داند.

آماش با اشاره به گزارش رابرت مولر درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ و انتشار گزینشی و سانسور شده آن از سوی دادستان کل آمریکا گفت که با مطالعه این گزارش به ۴ نتیجه رسیده است.

این نماینده ایالت میشیگان با انتشار پیام‌هایی در توئیتر درباره این نتیجه‌گیری نوشت:

۱) دادستان کل ویلیام بار عمداً گزارش مولر را بد جلوه داد.

۲) رئیس جمهور ترامپ درگیر عملی قابل استیضاح بوده است.

۳) حزبی گرایی نظام کنترل و نظارت ما را دچار فرسایش کرده است.

۴) شمار اندکی از اعضای کنگره گزارش مولر را مطالعه کرده‌اند.

آماش در ادامه پیام‌های خود عنوان داشت: برخلاف آن چیزی که دادستان کل نشان داده، گزارش مولر نشان می‌دهد ترامپ درگیر اقدامات ویژه و الگویی رفتاری بوده که به آستانه استیضاح می‌رسد.

اظهارات این عضو جمهوری‌خواه کنگره درباره استیضاح ترامپ در حالی است که «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، با اقدام حزب دموکرات برای استیضاح ترامپ مخالف است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند