روز جمعه اعلام شد که کنگره به دلیل نگرانی از فریب خوردن توسط کاخ سفید در مورد ایران خواستار برگزاری نشستی با مقامات کاخ سفید در این رابطه شده است.

در همین رابطه اعلام شد که رؤسای دموکرات سه کمیته روابط خارجی، نیروهای مسلح و اطلاعاتی در مجلس نمایندگان آمریکا با ارسال نامه‌ای از «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، خواسته‌اند تا توضیحات و مستندات در مورد تهدیدهای ایران را تا هفت روز دیگر ارائه کند.

در این نامه به گزارش ماه گذشته رویترز اشاره شده که نوشته بود بین شماری از مقام‌های دولت ترامپ، بر سر برآورد تسلیحاتی تازه در مورد ایران، اختلافاتی وجود داشته و در عین حال نگرانی‌هایی از «سیاسی‌کاری» در ارائه مدارک شکل گرفته است.

در نامه رؤسای سه کمیته مجلس نمایندگان تصریح شده است: مردم به خوبی از پیامدهای خطرات ناشی از نادیده گرفتن اطلاعات و یا گزینشی ارائه کردن اطلاعات در تصمیم‌گیری‌ها در عرصه سیاست خارجی و امنیت ملی مطلع هستند.

اما با این وجود، امروز یکشنبه سناتور «لیندسی گراهام» با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: ایران عامل این وضعیت است نه دولت ترامپ. وقتی هیچکس طالب جنگ نیست باید این نکته برای ایران روشن شود که تهدید منافع آمریکا با واکنش سخت مواج می‌شود و نزاع احتمالی بر اساس شرایط آمریکا پایان می‌پذیرد.

گراهام با انتشار این پیام نشان داده که هم فریب تبلیغات دروغ کاخ سفید را خورده و هم روحیه جنگ طلبی دولت آمریکا را به تصویر کشیده است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند