شرکت گوگل از روز گذشته بخشی را به صفحه اصلی موتور جستجوی خود افزوده که با هدف شفاف سازی کمک های مالی این شرکت به اقتصاد آمریکا عمل می کند. این گزارش ها نشان می دهند که این غول فناوری چند میلیارد دلار به تولید و اقتصاد ایالات متحده کمک کرده و  چند صد هزار کسب و کار  را با ابزارهای تبلیغاتی خود تحت تاثیر قرار داده است.

به نظر می رسد گوگل این گزارش ها را از سال ۲۰۰۹ تا کنون جمع آوری کرده است. این حرکت گوگل را می توان واکنشی مستقیم به اظهارات و انتقادات اخیر دونالد ترامپ در خصوص وضعیت شبکه های اجتماعی و غول های فناوری دانست. درواقع گوگل با این افشاگری قصد دارد به دونالد ترامپ ثابت کند غول های فناوری سوددهی قابل توجهی برای اقتصاد کشور خود ایجاد کرده اند و صرفا مصرف کننده نبوده اند.

گوگل یک لینک را به قسمت اطلاعات و مرکز در صفحه اصلی Google.com خود یعنی یکی از صفحات پر بازدید اینترنت قرار داده است.گزارش های درج شده در این بخش محلی هستند، و آنچه که نمایش داده می شود بستگی به ایالتی که در آن زندگی می کنید دارد. به عنوان مثال، در سان فرانسیسکو، گوگل گزارش اقتصادی کالیفرنیا را نمایش می دهد.

افزون بر این تصمیم جدید گوگل را می توان یک نوع دهن کجی به برخی کاندیداهای دموکرات مثل الیزابت وارن نیز دانست که معتقدند انحصار شرکت های بزرگ فناوری باید هر چه سریعتر شکسته شود. بر اساس سوابق آنلاین، به نظر می رسد که گوگل هر ساله گزارش سالانه اقتصادی قابل توجهی را ایجاد کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند