حمیدرضا کشفی، کنتور را یکی از مهم‌ترین کالاهای مصرفی در صنعت آب و فاضلاب دانست و افزود: این اقلام به طور مستمر توسط شرکت‌ها خریداری می‌گردد و وجود انواع و اقسام اسناد خرید و به تبع آن قراردادهای متفاوت در شرکت‌ها به دلیل نبود اسناد همسان خرید و همچنین لزوم ارتقای کیفیت این کالا، شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور را بر آن داشت تا در راستای سیاست یکسان‌سازی فرآیندها، به تهیه و تدوین بسته کامل اسناد همسان تأمین کنتورهای آب خانگی با کد OP۲۰۱ اقدام کند.

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب کشور تاکید کرد: این مجموعه یکی از کامل‌ترین اسنادی است که تاکنون در بخش تأمین کالا در کشور تهیه شده است.

وی ادامه داد: این مجموعه شامل تمامی اسناد مورد نیاز در فرایند خرید کنتور اعم از آگهی فراخوان مناقصه، اسناد ارزیابی کیفی، اسناد مناقصه، دستورالعمل شرکت در مناقصه، شرایط عمومی و خصوصی قرارداد، مشخصات فنی، شرایط بازرسی و سایر فرم‌ها و کاربرگ‌های مورد نیاز کاربران است.

بنا بر اعلام وزارت نیرو، کشفی با تاکید بر این‌که در تنظیم این اسناد از نظرات دست‌اندرکاران صنعت آب و فاضلاب استفاده شده است، گفت: با ابلاغ این اسناد همسان، از این پس تمامی فرایندهای خرید کنتور در کشور به‌صورت یکسان و واحد انجام خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است