به گزارش روزنامه "تاگس اشپیگل"، در پی حدس و گمان هایی که درباره آینده سیاسی مرکل زده می شود مبنی بر اینکه وی می خواهد بعد از پایان دوران مسئولیت سیاسی خود در آلمان مسئولیتی عالی رتبه را در بروکسل بر عهده گیرد شخص مرکل این مسئله را رد کرد.

وی در سخنانی این گونه شایعات را رد کرده و گفت: من برای هیچ مسئولیت سیاسی دیگری و فرقی نمی کند که در کجا باشد و همچنین نه در اروپا تلاش نمی کنم.

مرکل که پنجشنبه بعد از مذاکراتی با نخست وزیر هلند در برلین سخن می گفت همچنین  اعلام کرد که اظهارات وی در این باره مربوط به سال گذشته مبنی بر اینکه بعد از سال ۲۰۲۱ از عرصه سیاسی کناره گیری می کند همچنان معتبر است.

بعد از مصاحبه اخیر مرکل با "زوددویچه سایتونگ" که درباره آینده اروپا ابراز نگرانی کرده بود و خود را در این باره مسئول دانسته بود حدس و گمان هایی زده شد مبنی بر اینکه مرکل تصمیم دارد بعد از پایان دوران صدر اعظمی در آلمان سمت مهمی در بروکسل را بر عهده گیرد.

مرکل البته این مسئله را آشکار کرد که من این مصاحبه را به عنوان صدر اعظم آلمان انجام دادم و اعتقاد دارم که این درست است که من به عنوان صدر اعظم آلمان تلاش های خود برای یک اروپای خوب و شایسته عمل را بیشتر تقویت کنیم آن هم با توجه به شرایطی که ما در آن قرار داریم و با توجه به چند قطبی ایجاد شده.

"یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا هم اخیرا اعلام کرده بود که این قابل تصور است که مرکل بعد از پایان دوران مسئولیت خود به عنوان صدر اعظم آلمان نقشی را در سطح اروپایی بر عهده گیرد.

مرکل در اکتبر سال ۲۰۱۸ و بعد از شکست سخت حزب دموکرات مسیحی در انتخابات محلی هسن اعلام کرده بود که بعد از پایان این دوره قانونگذاری در سال ۲۰۲۱ از عرصه سیاست کناره گیری خواهد کرد.

بعد از آن حدس و گمان های زیادی بخصوص در این باره زده می شد که مرکل احتمالا جانشین دونالد تاسک، رئیس شورای اروپایی خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند