هفتاد و نهمین جاسه شورای شهر اهواز امروز با دستور طرح اعضای شورای جهت استیضاح شهردار اهواز ، انتخاب سرپرست شهرداری اهواز و انتخاب شهردار اهواز در صحن علی شورای شهر اهواز برگزار شد. در این جلسه بعد از نطق پیش از دستور محد هادی قنوات عضو شورای شهر اهواز موافقان و مخالفان طرح استیضاح شهردار به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

در این جلسه حسین حیدری عضو شورای شهر به عنوان مخالف استیضاح شهردار اظهار داشت: بنده انتظار داشتم جلسه براساس قاعده و حدیث من یشکر الخالق از آقای کتانباف، عوامل و معاونان شهرداری به ویژه نیروهای خدوم این مجموعه تقدیر و تشکر شود زیرا در این دوره کارهای بسیار خوبی صورت گرفت.

وی خطاب به موافقان استیضاح گفت: بنده نمی‌دانم که چرا تعدادی که امروز به عنوان پیش قراول استیضاح شدند در دوماه گذشته از مخالفان استیضاح شهردار بودند در صورتی که همه می‌دانند در طول یک سال و هشت ماه گذشته شهردار اهواز با شرایط بد اقتصادی بزرگترین کارها را انجام دادند.

حیدری با بیان اینکه کدام یک از ما به عنوان عضو شورای شهر اهواز در زمینه فکری و سیاست‌گذاری به شهرداری کمک کردیم در صورتی که برنامه ۵ ساله به علت ایبرادات غیر اساسی به مدت یک سال در صحن شورا زمین مانده است، افزود: هیچ مانعی بر سر راه سرمایه گذار و سرمایه‌گذاری نبود اما بدانید در استان خوزستان به دلیل مشکلات موجود یک سرمایه‌گذاری انجام نشده است و کلانشهر اهواز نیز متاثر از استان در شرایط بد اقتصادی قرار گرفته  است.

 در ادامه حجت‌الاسلام جاسم موسی پور به عنوان موافق طرح استیضاح شهردار اهواز در این جلسه اظهار داشت: در این شرایط نباید انتطارات فوق‌العاده داشت اما با همین توانایی فعلی می‌شد وضعیت شهر را تغییر داد. مردم بهترین قاضی هستند و بنده معتقد هستم اگر شهردار با معیار تعهد و تخصص افراد را در پست‌ها منصوب می‌کردند حال و روز شهر اینگونه نبود.

در ادامه جلسه آقایان محمدجعفر فلسفی و اسکندر لطفعلی پور نیز به ترتیب به عنوان مخالف و موافق استیضاح شهردار به بیان نکاتی پرداختند که فلسفی اظهارداشت: کتانباف خدمت بزرگی به اهواز کرده که یکی از آن‌ها پیگیری حق آلایندگی اهواز است و درباره انتصابات بگویم که افرادی که در پست‌ها منصوب شدند افرادی بودند که خود اعضای شورای شهر آن‌ها را قبول داشتند.

در ادامه اسکندر لطفعلی زاده نیز به وضعیت بد رفت و روب شهری پرداخت و معتقد بود که شهردار در این زمینه به خوبی عمل نکرده است.

 در ادامه منصور کتانباف شهردار اهواز در خطاب به اظهارات موافقان استیضاح گفت: بنده مدتی بعد از انتصاب متوجه شدم که برخی از اعضای شورای شهر تسلط کافی بر موضوعات شهری و کشوری ندارند و از آقای موسی پور عضور شورای شهر می‌خواهم افرادی که بدون تخصص در پست‌ها قرار بگیرد را  معرفی کند.

وی افزود: بنده به هیچ فردی قول دادن پست ندادم تا در جایگاه شهردار باقی بمانم زیرا تمام افراد و این پست‌ها یک روز می‌آیند و روز دیگر می‌روند.

شهردار اهواز گفت: مجموع فعالیت‌های بنده و همکارم در طول مدل ۲۰ ماه خدمت در راستای اصلاح ساختار سازمان و انجام کارهای لازم بود هرچند که شهرداری اهواز سال‌های مدیدی است گرفتار نا به سامانی‌های گوناگونی است و پرداختن به کارهای زیربنایی و ساختاری و اصلاح  سازمان معمولا به زمان زیادی  نیاز دارد.

وی ادامه داد: اصلاح ساختار سازمان فرآیندهای آموزش و نهادیه کردن آن‌ها در سیستم مستلزم زمان خاص است و آن‌گاه که انجام شود در سال‌های سال می‌تواند از آن بهره‌مند شد. اگر طی ۲۰ ماه خدمت پیش از ۳۰ پروژه و چند پروژه بزرگ به نتیجه رسید چیزی جز تلاش و کوشش همکاران اعضا نبود.

کتانباف گفت: همگی استحضار دارید که شهر موجودی زنده است و همیشه درگیر موضوعات عام و خاص است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند