سردار ضیاء الدین حزنی پیش از ظهر امروز در مجمع جهادگران، خیران و فعالان عرصه محرومیت‌زدایی در استان اظهار داشت: ما توانسته‌ایم نقشه ای از عقب‌ماندگی‌های استان همدان را تهیه کرده و برای رفع آنها برنامه‌ریزی کنیم.

وی با  بیان اینکه فقر معیشتی در روستاهای همدان، مشکل قنوات، آبرسانی، کمبود مدارس، نبود سرویس‌های بهداشتی و فقر راه‌های ارتباطی از مهمترین مشکلات استان است، افزود: ویژگی پروژه‌های محرومیت‌زدایی سپاه این است که ۸۰درصد آنها پروژه های کوچک، زودبازده، عام المنفعه و فاقد پیچیدگی‌های فنی و مهندسی هستند به همین دلیل می‌توان آن‌ها را با همکاری ساکنان بومی منطقه در مدت زمان کوتاهی اجرا کرد.

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه اقدامات ما در راستای امنیت پایدار و افزایش کارآمدی نظام است، گفت: ما در عرصه محرومیت‌زدایی اولویت‌های خود را خدمت‌رسانی به روستاهای دور افتاده و نقاط کم برخوردار کشور قرار داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه اقدامات سپاه در عرصه محرومیت زدایی به این معنی نیست که ما متولی این کار هستیم، چرا که دولت وظیفه اصلی در این عرصه را برعهده دارد، تصریح کرد: استان همدان ۱۶۱۰مسجد و ۶۰۲ باب حسینیه دارد که در مجموع ۲۲۱۲ مورد می‌شود و این در حالی است که برای جمعیت استان همدان ما به یک ۱۲۶۴ مسجد دیگر احتیاج داریم تا بتوانیم جمعیت استان را زیرپوشش قرار دهیم.

میزان شایستگی مدیران به میزان رضایتمندی محرومان از عملکرد آنها بستگی دارد

حزنی با بیان اینکه در بخش مسجد سازی نیز روستاهای فاقد مسجد برای ما در اولویت قرار دارند، گفت: ۶۹۱ پروژه عمرانی و ۴ هزار و ۱۲۵ پروژه غیر عمرانی در سطح استان کلید خورده است که تاکنون برای اجرای آنها ۷۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اعلام اینکه اگرچه ماه توانسته‌ایم پیشرفت‌های بزرگی را در کشور به دست آوریم، عنوان کرد: بیکاری، اعتیاد، طلاق، مشکلات معیشتی و ناکارآمدی اقتصادی از مهمترین معضلات ما در کشور و است که باید برای رفع آنها گام برداریم.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه باتاکید بر اینکه معتقدیم اگر مردم تجارت کنند، دولت سود کرده و حکومت نیز ثروتمند می‌شود، گفت: در عرصه خدمت رسانی به محرومان و رفع مشکلات برای ما غیرممکن وجود ندارد در نتیجه برای رفع مشکلات یا راه حلی می‌یابیم و یا اینکه راه حلی می‌سازیم.

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه تصریح کرد: ما برای خشنودی خدا، باید طرح‌های محرومیت‌زدایی را در کشور و در استان همدان به نتیجه برسانیم چرا که شایستگی همه ما به میزان رضایتمندی محرومان و مستضعفان از عملکرد ما بستگی دارد.

وی با اشاره به نقشه های دشمنان برای تضعیف نظام اسلامی ابراز کرد: اگر ما از مردم دوری کنیم و در کنار آنها نباشیم، دشمن آنها را از ما می‌گیرد پس هرچه ما به آنها نزدیک شویم مردم نیز به ما نزدیکتر می‌شوند.

حزنی با بیان اینکه با توجه به اقداماتی که انجام می‌دهیم و جایگاهی که در جهان داریم باید حرفی جهانی نیز بزنیم، تصریح کرد: سپاه به دلیل نهایت احترامی که برای مردم قائل است در راستای رفع مشکلات آنها در کنار همه مسئولان قرار گرفته است چرا که معتقدیم ما مسئولان هرچه را با هم بکاریم، درو می‌کنیم.

خدمت‌رسانی به  دهستان‌های محروم کشور از وظایف قرارگاه پیشرفت و آبادانی است

دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه با اشاره به اینکه ما باید در کنار مردم و با همکاری یکدیگر کار کنیم چرا که در این صورت است که خداوند نیز ما را یاری می‌کند، مطرح کرد: از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی امام(ره) میخ خدمت به مردم مستضعف در جامعه را با تشکیل جهاد سازندگی محکم کوبیدند.

وی تاکید کرد: امروز ما نیز تمام یگان‌های خود در سپاه از جمله نیروی زمینی، نیروی دریایی و هوافضای خود را موظف کرده‌ایم علاوه بر ماموریت‌های ذاتی خود، بخشی از فعالیت‌های خود را صرف خدمت‌رسانی به مردم و محرومیت زدایی در منطقه کنند.

حزنی با تاکید بر اینکه امروز ما از جمله وظایف مهم قرارگاه پیشرفت و آبادانی را خدمت‌رسانی به دهستان‌های محروم قرار داده‌ایم، عنوان کرد:  علاوه براینکه قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) موظف شده تا شعاع ۷۰ کیلومتری پروژه‌هایش به مردم خدمت‌رسانی کند و بسیج سازندگی نیز هم اکنون در حال خدمت‌رسانی در عرصه‌های مختلف  است.

سپاه آمادگی ساخت هزار خانه در روستاهای همدان  را دارد

وی با اشاره به وضعیت استان و خسارت‌های ناشی از سیل که سبب تخریب چند هزار منزل مسکونی و زمین‌های زارعی شد، تصریح کرد: ما آماده‌ایم در راستای رفع این خسارات هزار خانه را در روستاهای استان و با مشارکت مسئولان استان بسازیم.

وی با اعلام اینکه ما در استان خراسان ساخت سه هزار خانه را تصویب کرده‌ایم در نتیجه اگر نیاز استان همدان بیشتر باشد آمادگی داریم خدمت بیشتری ارائه دهیم، اظهار داشت: برنامه‌های محرومیت زدایی در استان  باید به صورت استانی برنامه‌ریزی شود ما نیز به اندازه توان خود در سپاه  از این پروژه‌ها حمایت می‌کنیم.

دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه اعلام کرد:  علاوه بر موارد ذکر شده آمادگی داریم در مناطق روستایی و محروم استان همدان نسبت به احداث هزار زمین فوتبال و والیبال ، تهیه هزار جهیزیه، ساخت ۱۰ تا ۱۵ خانه عالم و  تکمیل حوزه‌های علمیه  نیمه کاره  اقدام کنیم.

حاشیه شهر همدان نیازمند ساماندهی است

وی با بیان این که لازم است برای ساماندهی حاشیه‌های شهر همدان نیز جلسه‌ای با حضور نمایندگان استان و معاون رئیس جمهور برگزار شود، عنوان کرد: ما توانسته‌ایم در شیراز، اهواز مشهد، اصفهان و اخیرا تهران نیز اقداماتی را در راستای ساماندهی حاشیه  این شهرها انجام دهیم .

حزنی با اشاره ساماندهی حاشیه های شهرها ردیف بودجه ویژه خود را دارد و دولت نیز کمک‌هایی می کند، ابراز کرد: ما در برخی شهرها مانند  خراسان توانسته ایم کار ساماندهی حاشیه شهر را به جای مطلوبی برسانیم هرچند در برخی دیگر از شهرها هنوز کار زیادی باقی مانده است .

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند