ابابکر بلوچ در تشریح جزییات این پرونده اظهار داشت: پس از وقوع قتل در سال ۱۳۹۶ در شهر چابهار پرونده ای برای یحیی کاروانی در دادگستری چابهار تشکیل شده است.

وی افزود: چون پرونده در مرحله رسیدگی است قاضی براساس وثیقه این فرد را در روزهای گذشته آزاد کرده که سبب ناراحتی مردم و به ویژه خانواده مقتولان شده است.

وی بیان کرد: چون قاتل و مقتولان در حوزه بخش زرآباد شهرستان کنارک ساکن هستند سریعا این مورد را بررسی کرده و موارد نگرانی را به مسئولان قضایی و احتمال درگیری و وقوع قتلی دیگر گوشزد کرده ام.

وی ادامه داد: برخی از مردم و خانواده مقتولان مدعی اند که چون یحیی کاروانی قاتل این ۲ روحانی وابسته به برخی نهادها است رسیدگی به پرونده و صدور حکم بی نتیجه می ماند.

سرپرست فرمانداری کنارک تصریح کرد: متاسفانه به دلیل برخی بی تدبیریها در آزادی قاتل در کمتر از ۲ سال از بازداشت و عدم صدو حکم، روز گذشته خانواده این ۲ روحانی اهل سنت و شماری از مردم زرآباد در مقابل دادگستری چابهار تجمع و پلاکاردهایی از عکس صحنه قتل و دست نوشته هایی را به نمایش گذاشته اند و سپس با عکاسی و فیلمبرداری و پخش آنها در شبکه های اجتماعی زمینه نارضایتی و بی اعتمادی به نظام و دستگاه قضایی را فراهم کرده اند.

مسئولان قضایی چابهار تا کنون در مورد این خبر اظهار نظر نکرده اند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند