تیم فوتبال پرسپولیس روز پنجشنبه در آخرین دیدار خود در لیگ برتر برابر تیم پارس جم جنوبی قرار خواهد گرفت. شاگردان برانکو تنها با کسب یک امتیاز از این بازی قهرمانی خود را برای سومین دوره متوالی لیگ برتر مسجل خواهند کرد.

این در حالی است که در آستانه این دیدار حساس برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات تیم فوتبال پرسپولیس با سایت «وچرنجی لیست» کرواسی صحبت هایی انجام داد و در مورد شرایط تیمش در آستانه آخرین دیدار لیگ، شرایط قراردادش با پرسپولیس و همچنین پیشنهاداتی که دارد صحبت هایی انجام داد.

این سایت کروات ابتدا به وضعیت پرسپولیس در جدول لیگ برتر اشاره کرد و اینکه قرار بود در دیدار برابر ماشین سازی جشن قهرمانی پرسپولیس برگزار شود اما با تساوی در این دیدار اختلاف سه امتیازی با سپاهان حفظ شد و سرنوشت قهرمانی به بازی آخر کشیده شد.

سرمربی پرسپولیس ابتدا آنچه در دیدار تیمش برابر ماشین سازی اتفاق افتاد را عجیب و غریب توصیف کرد و گفت: مالکیت توپ در این بازی ۷۰ به ۳۰ بود. از طرفی موقعیت های ایجاد شده و شانس گلزنی تیم ها ۱۱به یک بود. تیم حریف در طول بازی تنها یک بار به سمت دروازه ما خطر ایجاد کرد. همچنین سه پنالتی حریف به روی ماریو بودیمیر مرتکب شد که داور فقط یکی از آنها را خطا اعلام کرد.

وی سپس با ابراز تعجب از حضور هفتاد هزار هوادار در ورزشگاه آزادی گفت: ورزشگاه آزادی ظرفیت صد هزار هوادار را دارد و در این مسابقه تنها ۵۰ هزار هوادار در ورزشگاه حضور پیدا کردند. ان هم در شرایطی که شانس قهرمانی را داشتیم.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به آخرین دیدار تیمش برابر پارس جنوبی جم بوشهر خاطرنشان کرد: بوشهر شهری در جنوب ایران است که در این فصل گرمای زیادی در این شهر حاکم است که این شرایط را علیه ما می سازد. باید ۲۰۰ درصد توانمان را بگذاریم و الباته باید در عین حال با توجه به اتفاقاتی که در این چند وقت اخیر رخ داده استف بسیار مراقب باشیم. به بازیکنانم نگاه می کنم کیفیت انها باعث شادی من است. امیدوارم در پنجشنبه شب شام بعد از سومین قهرمانی مان را صرف کنیم.

این سایت کروات سپس به عملکرد برانکو با پرسپولیس اشاره کرد که در فصل اول حضور پرسپولیس با تفاضل گل قهرمانی را از دست داد و سپس دو قهرمانی، یک نایب قهرمانی آسیا حاصل کار برانکو بود. سرمربی پرسپولیس گفت: هنوز امیدواریم که امسال دو جام را بالای سر ببریم و امید زیادی به این مساله داریم.

وی سپس با اشاره به شرایط قراردادش هم گفت: یک سال دیگر از قراردادم با پرسپولیس باقی مانده است. این در حالی است که باشگاه همچنان به تمدید قراردادم علاقه مند است. پیشنهاداتی هم از سایر تیم ها دارم.

این در حالی است که این سایت کروات نوشت: برانکو اولین مربی کروات است که با یک تیم خارجی سه جام لیگ یک کشور را فتح می کند. پیش از این هم استانکو پوکله کوویچ با پرسپولیس دو سال، فرانچیچ با فولاد و کرانچار با سپاهان به این عنوان دست یافته اند.

خبرنگار سپس از برانکو در خصوص تیم محل زادگاهش «ان کی واراژدین» سوال کرد که برانکو پاسخ داد: تیم ان کس واراژدین را پیگیری می کنم و با مسئولانش در تماس هستم امیدوارم این تیم پس از چند سال بتواند دوباره به سطح اول فوتبال کرواسی بیاید چرا که زیر ساخت و هواداران خوبی هم دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند