دویچه‌وله گزارش داد، این نهاد آلمانی اعلام کرد: «از دید نظامی، گروه داعش در خاورمیانه شکست خورده است با این حال این گروه در غرب همچنان یک سازمان تروریستی محسوب می‌شود».

این نخستین بار است که «توماس هالدن‌وانگ» رئیس سرویس اطلاعات داخلی میزبان همایشی به این منظور بود که دیروز (دوشنبه) برگزار شد. هالدن‌وانگ علاوه بر داعش، به افراط‌گرایان راست‌گرا و چپ‌گرا هم اشاره کرد.

وی با اشاره به حملات چندی پیش در سریلانکا که شمار زیادی کشته بر جای گذاشت گفت «مردم نباید فریب بخورند که داعش از شکست در سوریه و عراق آسیب دیده است». او گفت که داعش به عنوان یک سازمان تروریستی فعالیتی زیر زمینی دارد و این خطر وجود دارد که تحرکات این گروه در دیگر نقاط جهان اثر بگذارد.

هالدن‌وانگ در این مورد به شبکه خبری دویچه‌وله گفت: «هواداران داعش در اروپا از جمله در آلمان جریان‌سازی می‌کنند. این جریان‌سازی‌های خبری به منظور فراخوان برای حمله به اهدافی در غرب ادامه دارد.»وی افزود: «متاسفانه ما به اندازه کافی تروریست‌های داعشی را می‌شناسیم که به دنبال چنین برنامه‌هایی هستند».

بزرگترین حمله تروریستی در آلمان، دسامبر ۲۰۱۶ در این کشور رخ داد و یک تبعه تونسی با خودرو به درون یک بازار کریسمس رفت که مرگ ۱۲ نفر را به دنبال داشت.

 

این مطلب برایم مفید است