آناتولی گزارش داد، دفتر حقوقی وابسته به وزارت دادگستری رژیم‌صهیونیستی امروز-یکشنبه-پس از بازدید بازرسان در سال‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۸ از ۱۹ زندان این رژیم، اعلام کرد: «در زندان‌های اسرائیل موارد نقض قوانین دیده و محبوسان در شرایط غیرانسانی نگهداری می شوند.»

به گزارش روزنامه هآرتص، بازرسان اعلام کردند: «محبوسان در زندان‌های اسرائیل با سخنان تحقیرآمیز، خوابیدن بر روی زمین به دلیل جمعیت زیاد، بسته شدن دست بر روی سر با دستبند و بازرسی بدون دلیل به صورت برهنه مواجه می شوند.»

آنها اضافه کردند: «محیط زندانها مناسب نیست، حقوق اسیران و زندانیان روزانه نقض می‌شود. بازرسی بدون دلیل از آنان به صورت برهنه برخلاف قوانین رژیم‌صهیونیستی است. اینگونه بازرسی‌ها با هدف ایجاد بازدارندگی، مکررا انجام می شود.»

بازرسان افزودند: «در یک روز در زندان «آیالون» ۵۰ مورد بازرسی بدنی زندانیان به صورت برهنه ثبت شده است. فلسطینیان در زندان‌های «اوفر» و «مگیدو» در نزدیکی رام الله به دلیل نبودن فضای کافی بر روی زمین می خوابند.»

بر اساس اعلام مقامات رسمی فلسطین نزدیک به ۵۰۰ نفر تحت عنوان بازداشت اداری در زندانهای اسرائیل به سر می برند. همچنین ۵۷۰۰ فلسطینی از جمله ۲۳۰ کودک زندانی رژیم‌صهیونیستی هستند.

 

این مطلب برایم مفید است