السومریه‌نیوز گزارش داد، برهم صالح، رئیس‌جمهور عراق روز یکشنبه با سفرای انگلیس، آلمان و فرانسه در بغداد دیدار کرد.

در این دیدار که در قصر السلام برگزار شد، در رابطه با روابط عراق و کشورهای عضو اتحادیه اروپا و همچنین آخرین تحولات منطقه در سایه تشدید تنش میان آمریکا و جمهوری اسلامی ایران بحث و تبادل نظر شد.

برهم صالح در این دیدار تاکید کرد که عراق خواهان روابطی متعادل با کشورهای همسایه و دوست (عراق) از جمله ایران و آمریکاست و این مساله به تقویت ثبات و امنیت و همچنین شکوفایی اقتصادی در منطقه و جهان کمک می‌کند.

وی با اشاره به این که گفت‌وگوهای ما با کشورهای همسایه، عربی، منطقه‌ای و اروپایی در این راستا است، افزود: تمام مشکلات باید از طریق گفت‌وگو و تفاهم حل شوند.

از سوی دیگر، سفرای سه کشور اروپایی از سیاست متوازن عراق و نقش سازنده آن در منطقه تقدیر کردند.

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز سفیران انگلیس، آلمان و فرانسه در بغداد به دیدار عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق رفتند و در رابطه با روابط عراق و اتحادیه اروپا و همچنین آخرین تحولات منطقه با توجه به تنش میان آمریکا و ایران بحث و تبادل نظر کردند.

عبدالمهدی در این دیدار تاکید کرد: عراق به دنبال ایجاد همکاری با تمام همسایگان، کشورهای عربی، کشورهای منطقه و تمام کشورهای جهان از جمله ایران و آمریکاست. روابط عراق می‌تواند در تقویت امنیت و ثبات و همچنین شکوفایی اقتصادی منطقه و جهان سهیم باشد و سفرهای من به کشورهای منطقه و اروپا در این راستا است.

وی با اشاره به این که این روابط متوازن تأثیر مثبتی بر ثبات داخلی عراق داشته است، افزود: عراق بر این باور است که گفت‌وگو و تفاهم تنها راه برای حل اختلافات کشورهای همسایه است و این کشور وارد هیچ محوری نخواهد شد. علاوه بر این موضع علنی عراق این است که بخشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران نخواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند