ایرج مصطفوی افزود: براساس تحلیل آخرین الگوهای پیش‌یابی از بعد از ظهر امروز تا پنجشنبه با گذر متناوب امواج ناپایدار از این استان در برخی نقاط به‌ویژه ارتفاعات و نواحی شمالی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید و در نقاط مستعد احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: بارش‌ها ساعت‌های بعد از ظهر و شب به‌ویژه روزهای دوشنبه تا چهارشنبه از شدت بیشتری برخوردار است. همچنین در نواحی شمالی و ارتفاعات، باران، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با جهت غالب شمالی تا شرقی پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان تصریح کرد: دمای هوا از سه شنبه تا پنجشنبه بین چهار تا ۶ درجه کاهش نسبی دارد. با توجه به بارش‌های رگباری و در نظر گرفتن شرایط فصلی و امکان تشدید محلی بارش‌ها و احتمال جاری شدن رواناب به‌ویژه در نواحی شمالی که همراه با رعد و برق، احتمال صاعقه، باد شدید و تگرگ است، توصیه می‌شود تمهیدات لازم صورت گیرد.

مصطفوی خاطرنشان کرد: با توجه به ویژگی‌های فصل بهار شرایط تشدید بارش‌ها به‌صورت محلی مهیا است. در ۲۴ ساعت گذشته کمینه دمای هوای شهر سمنان ۲۰ و بیشینه دما ۳۱ درجه سانتیگراد بود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استانس سمنان تصریح کرد: در این مدت، فولادمحله با کمینه ۹ درجه سانتیگراد سردترین و حسینان با حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد. نردین با ۹ میلیمتر بیشترین بارش باران را در ۲۴ ساعت گذشته داشت. بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به میامی با ۵۷ کیلومتر بر ساعت بود.

 

این مطلب برایم مفید است