صبح امروز دو فوریت طرح اصلاح اساسنامه انتخابات شورایاری‌های شهر تهران، روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و احمد مسجد جامعی رئیس ستاد شورایاران با اشاره به اصلاحات انجام شده در آئین نامه جدید برگزاری انتخابات گفت: در این آئین نامه پیشنهاد شده است که سن رأی دهندگان از ۱۵ سال به ۱۸ سال افزایش یابد.

وی با بیان اینکه پیش از این حداقل سن کاندیدا می‌بایست ۲۵ سال می‌بود گفت: در این آئین نامه سن کاندیدا را به ۲۲ سال کاهش دادیم.

 

وی با بیان این که در این آئین نامه پیشنهاد شده است از آنجایی که تعداد سکنه برخی از مناطق همچون منطقه ۱۲ کم است اظهار کرد: پیشنهاد شد تا رأی شاغلین و کسبه به شرط داشتن جوازکسب را نیز لحاظ کنیم.

 

مسجدجامعی با بیان یانکه در این آئین نامه اعلام شده که نظارت بر عهده معتمدین محلات از جمله معلمان، کسبه پزشکان فعال و غیره است گفت: نظارت دیگر بر عهده شهرداری نیست.

 

وی با بیان اینکه باید تا پایان تیر ماه بر اساس مصوبه ابلاغی قبلی انتخابات را برگزار کنیم افزود: شرایط برای برگزاری انتخابات آماده است و اگر این اساسنامه به تصویب برسد مشکلات رفع می‌شود.

 

به گزارش ایسنا، حجت نظری در مخالفت با دو فوریت این طرح گفت: چرا این همه عجله می‌کنیم؟. در گذشته هم سابقه داشته است که انتخابات با تأخیر انجام شود و یک کاری نکنید که شائبه برای فضاسازی پایان سال (انتخابات مجلس) ایجاد شود.

 

به گزارش ایسنا، بهاره آروین نیز به عنوان موافق دو فوریت گفت: مساله به اطلاع همه اعضای شورای شهر رسیده است و این که اینجا مخالفت می‌کنند جای سوال است چرا که همه اعضا از دستور جلسه اطلاع داشتند.

 

به گزارش ایسنا، در نهایت اعضای شورای شهر تهران با ۱۴ رای موافق، ۲ فوریت اساسنامه انتخابات شورایاران را به تصویب رساندند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند