‌حسن امینی زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه زمان اعلام این آتش‌سوزی حدود ساعت ۱۰ و ۱۰ دقیقه شامگاه شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه بود، افزود: با مشارکت نیروهای آتش‌نشان شهر بندرعباس، قطب‌آباد و فین توانستیم حوالی ساعت ۴ بامداد حریق نخلستانی در سیاهو را به‌طور کامل خاموش‌کنیم.

وی با بیان اینکه اطفای این حریق نیز در ساعات ابتدایی بامداد انجام شد، تصریح کرد: حجم آتش‌سوزی تقریباً وسیع اما به دلیل بیابانی بودن منطقه و همچنین تلاش نیروهای آتش‌نشان خوشبختانه آتش به سایر باغات پیشروی نکرد و موفق به اطفا کامل حریق شدیم.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس با اشاره به اینکه چهار دستگاه خودرو آتش‌نشان در این عملیات مشارکت داشتند، اضافه کرد: علت این حادثه در دست بررسی است اما با توجه به گرمای تابستان از این حوادث در این ایام سال در استان هرمزگان امکان رخ دادنش وجود دارد.

امینی زاده در پایان از حضور و مشارکت ستاد بحران استانداری هرمزگان، فرمانداری بندرعباس، بخشداری و اورژانس هرمزگان در این عملیات تشکر کرد و افزود: خوشبختانه در این آتش‌سوزی مصدومیت فیزیکی صورت نگرفت.

همچنین فرماندار بندرعباس در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: تلاش نیروهای امدادی در این آتش‌سوزی قابل‌تقدیر است.

عزیزاله کناری با بیان اینکه از زمان اعلام آتش‌سوزی علاوه بر تیم بررسی از مدیریت بحران استانداری و فرمانداری بندرعباس، تیم‌های مختلف امدادی نیز به منطقه اعزام شدند، خاطرنشان کرد: وقوع این آتش‌سوزی در منطقه‌ای صعب‌العبور موجب سخت‌تر شدن روند اطفا شده بود اما بااین‌وجود نیروهای آتش‌نشانی و امدادی با تلاش خود موفق شدند عملیات اطفا را با موفقیت پشت سر بگذارند.

وی در پایان گفت: علت حادثه در دست بررسی است و پس از اعلام نظر کارشناسان ذی‌ربط اعلام می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است