وزارت خارجه آمریکا دوشنبه ۱۶ اردیبهشت در بیانیه‌ای مدعی نقض حقوق بشر در کره شمالی شد و این کشور را به نقض آزادی‌های اساسی و حقوق بشر متهم کرد.

به دنبال انتشار این گزارش وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در کره شمالی، مدیر بخش «مطالعات آمریکای» وزارت امور خارجه جمهوری خلق کره شمالی بیانیه منتشره توسط آمریکا را «جعلی» و «ساختگی» و با هدف از بین بردن نظام این کشور خواند.  

به نوشته شماره شنبه وبگاه «کی‌سی‌ان‌ای» در بخشی از جوابیه دستگاه دیپلماسی کره شمالی آمده است، بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا درباره  وضعیت حقوق بشر کره شمالی کاملا دروغین و ساختگی است که با اهداف سیاسی بدخواهانه  و جهت بدنام کردن تصویر کره شمالی تهیه شده است.

در بخش دیگر این جوابیه آمده است، آمریکایی‌ها تمایلی به بهبود روابط بین دو کشور ندارند و تنها هدفشان ساقط کردن نظام ماست و جدیدترین بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا به وضوح نشان می‌دهد که دولت کنونی این کشور در پی همان مسیر خصمانه دولت‌های قبلی در قبال کره شمالی است.

در بخش دیگر واکنش پیونگ‌یانگ به گزارش وزارت خارجه آمریکا آمده، تلاش‌های احمقانه آمریکا در  استفاده از «حربه حقوق بشر» و  «اعمال فشار حداکثری» با هدف از بین بردن نظام ما نه تنها کارایی ندارد، بلکه ما را پویاتر به  جهتی که آمریکا خواهان آن نیست، سوق می‌دهد. دوره‌ای که آمریکا خود را  به عنوان  قاضی حقوق بشر معرفی می‌کرد، مدتهاست که پایان یافته و بهتر است  این کشور به جای دخالت در امور دیگران به کار خود رسیدگی کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند