به گزارش حریت، «عمر چلیک» سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه امروز شنبه و در واکنش به موضع گیری برجامیِ چند روز گذشته تهران که به دلیل ادامه اقدامات خصمانه آمریکا به انجام رسید، اعلام کرد: این تحریم‌ها در راستای پیشبرد صلح در منطقه نیست.

سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه در این باره گفت: ما می‌ گوییم که این تحریم‌ ها فقط برای تنبیه مردم است و با این شیوه امکان دستیابی به اهداف امکان پذیر نیست.

چلیک در ادامه افزود: بار دیگر به طور آشکار می‌ گوییم که مخالف این تحریم‌ ها هستیم و این تحریم‌ ها نتایج خوبی نخواهند داشت.

گفتنی است ۳ روز پیش و در سالگرد نقض یکجانبه برجام توسط آمریکا بر خلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که برخی اقدامات خود در ارتباط با برجام را متوقف کرده و فرصتی ۶۰ روزه به کشورهای باقی مانده در توافق می‌دهد تا به تعهدات بانکی و مالی خود عمل کنند.

این در حالی است که در ۸ ماه می سال ۲۰۱۸ (۱۸ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷) دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خبر خروج یکجانبه واشنگتن از برجام را همراه با نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد.

 

این مطلب برایم مفید است