مجتهد، که به افشاگر اسرار خاندان سعودی در فضای مجازی معروف است، امروز- شنبه- در سلسله پیام‌هایی توییتری، جزئیاتی درباره بازداشت «بندر بن‌سلمان» توسط برادرش «محمد بن‌سلمان» ولیعهد سعودی، فاش کرد.

مجتهد نوشت: «بندر بن‌سلمان، برادر محمد، که اخیرا به دلیل مشکوک بودن ولیعهد به او، بازداشت شده، بعد از مدتی بازداشت انفرادی، به مزرعه‌ای در منطقه «الخرج» منتقل شده است که بدرفتاری او در روزهای اولیه بازداشت شدنش باعث نابودی روح و وانش شده است ولی محمد بن‌سلمان در میان افراد خاندان این‌گونه ادعا کرده که دلیل بازداشت برادرش زیاده‌روی او در مصرف مواد مخدر بوده است.

به نوشته مجتهد، مادر محمد بن‌سلمان که اخیرا آزاد شده، از وضعیت بندر رنجور است و نسبت به ولیعهد کینه دارد ولی نمی‌تواند پسرش( بندر) را آزاد کند، از این‌رو به همراهان و نگهبانان بندر در زندان، که شمارشان ۲۵ نفر است، خواسته است به او توجه ویژه کنند.

بندر بن سلمان، عکاس مستند است و از او در اخبار یا فعالیت‌های سیاسی کشورش نامی به میان می‌آید. او برادر تنی محمد و پسر پنجم «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی از همسرش «فهده» است.

مجتهد همچنین به پرونده‌های دیگری اشاره کرده که بارزترین آنها، شکست ولیعهد سعودی در بازگرداندن «سعد الجبری» دست راست «محمد بن نایف» وزیر سابق کشور است، که در ایالات متحده اقامت دارد.

مجتهد نوشت:با وجود خوب بودن روابط دوجانبه بن‌سلمان و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، این شاهزاده نمی‌تواند الجبری را از آمریکا بازگرداند. پس مجبور شد که دو برادر او را دستگیر و دیگر افراد خانواده‌اش را تهدید کند که در صورتی‌که ابتکار عملی برای بازگرداندن سعد الجبری از آمریکا نداشته باشند، بازداشت خواهند شد.

مجتهد همچنین فاش کرده است که محمد بن‌سلمان بر پسرعموی خود «خالد بن طلال»- برادر «ولید بن طلال» میلیاردر مشهور- سخت می‌گیرد؛ چرا که خالد اخیرا در مراسم ختم پدرش در چند ماه پیش، علنا از ولیعهد انتقاد کرده است و میانجیگری‌ها تاکنون مانع از بازداشت او توسط بن‌سلمان شده است.

 

این مطلب برایم مفید است