در معاملات امروز چهار میلیارد و ۳۴۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۱ هزار و ۸۴۵ میلیارد ریال در ۳۳۳ هزار نوبت داد و ستد شد. 

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۵۹۰ واحد افزایش به ۴۳ هزار و ۹۲۷ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۴۱۰ واحد افزایش به ۳۰ هزار و ۵۶۲ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با دو هزار و ۶۴۸ واحد کاهش به رقم ۲۳۴ هزار و ۲۹۵ واحد رسید، شاخص بازار اول دو هزار و ۴۶ واحد و شاخص بازار دوم دو هزار و ۳۲۵ واحد کاهش داشتند.

در بین تمام نمادها، گروه مپنا (سهامی عام) با ۱۴۷ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۱۱۶ واحد، بانک اقتصاد نوین (ونوین) با ۶۸ واحد و خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۶۶ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۲۰ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر ( کگل) با ۲۶۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۴۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۲۲۴ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۲۱۲ واحد ، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۲۰۷ واحد و نفت و گاز پتروشیمی تامین ( تاپیکو) با ۱۶۷ واحد از جمله گروه هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، سایپا، ایران خودرو، گروه مپنا ( سهامی عام)، پارس خودرو و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرویی ها در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه های صنعت شد و در این گروه ۹۳۰ میلیون و ۲۱۱ هزار برگه سهم به ارزش هزار و ۵۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

* آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از 16 واحد افت داشت و به رقم دو هزار و 589 واحد رسید.

در این بازار یک میلیارد و 736 میلیون برگه سهم به ارزش بیش از هفت هزار و 41 میلیارد ریال داد و ستد شد.

نماد پتروشیمی مارون (مارون)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و پالایش نفت شیراز (شراز) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند در مقابل صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) مانع از رشد بیشتر شاخص شدند.

 

 

این مطلب برایم مفید است