با وجود تأکید آلگری بر ماندن در یوونتوس در فصل آینده، ناکامی‌های این تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا و جام حذفی ایتالیا سبب شده که آینده این مربی ایتالیایی‌ همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار داشته باشد و هنوز هم خبرهای مختلفی درباره احتمال برکناری او در پایان فصل شنیده می‌شود.

طبق گزارش نشریه رپوبلیکا، یوونتوس برای جانشینی ماسیمیلیانو آلگری سه گزینه در نظر گرفته که در میان آنها مائوریسیو پوچتینو، سرمربی آرژانتینی تاتنهام گزینه ایده‌آل بانوی پیر محسوب می‌شود. این نشریه نوشته که گزینه ایده‌آل قبلی یووه پپ گواردیولا بود اما گویا این مرد اسپانیایی خیال ترک ورزشگاه اتحاد را ندارد.

پوچتینو چهارشنبه شب توانست بزرگترین دستاورد دوران مربیگری‌اش در تاتنهام را با رساندن این تیم به فینال لیگ قهرمانان اروپا کسب کند، آن هم در حالی که این باشگاه به سبب محدودیت‌های مالی ناشی از ساخت ورزشگاه جدید، بیش از یک سال هیچ بازیکنی نخریده است.

دلیلی که یوونتوس را برای جلب موافقت پوچتینو امیدوار کرده این است که به سبب سکونت نسل‌های قبلی خانواده‌اش در شهر تورین، علاقه خاصی نسبت به این شهر دارد و در گذشته هم به این موضوع اذعان کرده است. علاوه بر این، سرمربی سابق اسپانیول در صحبت‌هایش پس از پیروزی ۳ بر ۲ تاتنهام مقابل آژاکس در آمستردام به صورت غیرمستقیم به احتمال جدایی‌اش از سفیدپوشان لندن در پایان فصل اشاره کرد.

با این حال یوونتوس در صورتی که موفق به جلب نظر پوچتینو نشود، گزینه‌های دیگری هم دارد که یکی از آنها جان پیرو گاسپرینی، سرمربی آتالانتا است، کسی که تیمش اکنون در رده چهارم جدول سری A قرار دارد و می‌تواند سهمیه لیگ قهرمانان را بگیرد. او دوران بازیگری‌اش را در یوونتوس آغاز کرد و ۹ سال هم در این تیم بود. گاسپرینی در فاصله سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۳ هدایت تیم جوانان باشگاه یوونتوس را برعهده داشت.

در همین حال یک نشریه معتبر ایتالیایی دیگر، کوریره‌دلاسرا هم مدعی شده که ژرژ مندز مدیربرنامه معروف پرتغالی، به یوونتوس پیشنهاد کرد که به استخدام لئوناردو ژاردیم، سرمربی موناکو هم فکر کند. او که ماه ژانویه پس از اخراج تیری آنری به موناکو برگشت، سال ۲۰۱۷ با این تیم قهرمان لوشامپیونه شد و به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا هم راه یافت.

 

این مطلب برایم مفید است