محرومیت شجاع خلیل زاده به دلیل دریافت کارت زرد در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر سبب شد تا محسن ربیع خواه در دو بازی اخیر این تیم بار دیگر به ترکیب پرسپولیس باز گردد.

هافبک محبوب برانکو ایوانکوویچ که قبل از مصدومیت فصل گذشته اش جایگاه خاصی در تفکرات فنی سرمربی تیم داشت ماه‌ها مجبور شد دوران نقاهت خود را با انجام تمرینات اختصاصی پشت سر بگذارد.

وی در دو بازی گذشته پرسپولیس بر خلاف همیشه در قلب خط دفاعی پرسپولیس قرار گرفت تا در کنار سید جلال حسینی بازی کند. عملکرد ربیع خواه در این دو بازی نسبتاً قابل قبول بود اما وی نتوانست جلوی خداحافظی زودهنگام سرخ‌ها از آسیا را بگیرد.

محسن ربیع خواه در خصوص بازگشت خود به میادین و خداحافظی زودهنگام فینالیست فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا از این مسابقات صحبت کرد که مشروح آن را در پی می‌خوانید:

شرایط خوب خودم را می‌خواهم حفظ کنم

بازیکن تیم فوتبال پرسپولیس درباره بازگشت خود به ترکیب اصلی پرسپولیس اظهار داشت: خوشبختانه شرایط خیلی خوبی دارم و تمرکزم را روی بهبود وضعیتم پس از مصدومیتی که داشتم معطوف کردم.

هر وقت و هرکجا سرمربی بخواهد آماده بازی هستم

ربیع خواه درباره حضورش در دو بازی اخیر پرسپولیس مقابل تراکتورسازی در لیگ برتر و پاختاکور در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: من فقط کار خودم را انجام می‌دهم. هر وقت و هرکجا که سرمربی تیم بخواهد وارد زمین می‌شوم و بازی می‌کنم. برایم فرقی نمی‌کند دقیقه ۹۰ وارد زمین شوم و چند ثانیه حضور داشته باشم یا به عنوان بازیکن اصلی بازی کنم. من عملکرد خودم را خواهم داشت و برایم فرقی نمی‌کند چه زمانی بازی کنم.

داوری نگذاشت موفقیت در آسیا را تکرار کنیم

تصریح کرد: فوتبال است و هر اتفاقی در زمین فوتبال رخ می‌دهد. از لحاظ فنی چیزی کم نداشتیم. موقعیت‌های گلزنی زیادی در هر بازی داشتیم اما اشتباهات داوری تأثیر خودش را گذاشت. اگر در دو بازی رفت و برگشت مقابل پاختاکور ازبکستان داور به ضررمان سوت نمی‌زد حالا در صدر جدول بودیم. بازی با السد قطر هم داوری باعث شد تا نتیجه بگیریم. در شش بازی که فشرده برگزار می‌شود هر امتیاز، جایگاه ویژه ای در جدول پیدا می‌کند.

 

وی که به عنوان مدافع در ترکیب پرسپولیس مقابل پاختاکور بازی کرد درباره موقعیت‌های متعددی که مهاجمان این تیم خراب کردند خاطرنشان کرد: قطعا وقتی یک تیم می‌برد همه در آن سهیم هستیم. این موضوع در باخت‌ها هم شامل حال‌مان می‌شود. تمام بازیکنان با همه وجودشان بازی می‌کنند. وقتی وارد زمین می‌شویم به هیچ چیزی جز بردن فکر نمی‌کنیم. اگر این روش را انتخاب نمی‌کردیم قطعا نمی‌توانستیم موفقیت‌های زیادی در سه سال گذشته کسب کنیم.

بازی خیلی سختی مقابل ماشین سازی داریم

ربیع خواه درباره دیدار حساس پرسپولیس و ماشین سازی تبریز در هفته بیست و نهم رقابت‌های لیگ برتر تصریح کرد: بازی خیلی سختی داریم. در هر دو بازی می‌خواهیم برنده شویم و قهرمانی خودمان را تکرار کنیم. همه چیز دست خودمان است و مطمئن هستیم تیم حریف با قدرت هر چه تمام وارد میدان خواهد شد. در هفته‌های اخر لیگ برتر هستیم و قصد داریم با کمترین اشتباه به خواسته‌هایمان برسیم.

منتظر هواداران هستیم

بازیکن پرسپولیس در ادامه تصریح کرد: هر کاری می‌کنیم برای هوادار است. می‌خواهیم تیمی که آنها دوستش دارند نتیجه خوبی بگیرد و موفقیت‌هایمان را تکرار کنیم. امیدوارم در این بازی هم به ورزشگاه بیایند تا صندلی خالی در ورزشگاه باقی نماند. حامیت آنها باعث می‌شود تا راحت تر به خواسته خودمان برسیم.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند