مجله آمریکایی پلتیکو گزارش کرد، شش تن از این اقتصاددان‌های وابسته به وزارت کشاورزی آمریکا که در بخش پژوهش فعال بوده‌اند، اواخر ماه گذشته میلادی همگی در یک روز استعفا کردند و تعداد بیشتری از این اقتصاددان‌ها نیز قصد دارند طی روزهای آینده استعفا دهند.

طبق این گزارش، این استعفای دسته‌جمعی بعد از آن اتفاق افتاده که "سرویس پژوهش اقتصادی" وابسته به وزارت کشاورزی آمریکا، یافته‌های تحقیقاتی را منتشر کرد که نشان می‌داد قوانین مالیاتی جدید جمهوری‌خواهان، مناقشه‌های تجاری دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و یک سری سیاستگذاری‌های دیگر این دولت در حال وارد کردن ضرروزیان به کشاورزان آمریکایی است.

یک گزارش نشان داده که از سال ۲۰۱۳ تاکنون درآمد کشاورزان در آمریکا حدود ۵۰ درصد کاهش یافته و در سال‌های اخیر بیش از نیمی از مجموعه‌های مهم کشاورزی با درآمد منفی مواجه شده‌اند و مجبور شدند تا برای حمایت از خانواده‌هایشان به سراغ دیگر منابع درآمد نیز بروند.

یک کارمند سرویس پژوهش اقتصادی وزارت کشاورزی آمریکا که نامش را فاش نکرد به پلتیکو گفت: دولت آمریکا اهمیت چندانی برای یافته‌های ما قائل نشد. بنابراین استعفاها یک اقدام تلافی‌جویانه برایل آسیب زدن به سازمان بوده و یک پیام را فرستاده است.

همچنین یکسری اقدامات دیگر وزارت کشاورزی آمریکا نیز باعث سرخوردگی اقتصاددان‌ها شده است. یکی از این اقدامات مربوط به تصمیم سال ۲۰۱۸ سانی پردو وزیر کشاورزی آمریکا بوده است که به موجب آن مقر سرویس پژوهش اقتصادی به خارج از واشنگتن دی‌سی منتقل شده و می‌بایست به اقتصاددان ارشد وزارت کشاورزی آمریکا گزارش دهد. وزارت کشاورزی آمریکا اخیراً تصمیم گرفت از مجموع ۳۰۰ کارمند سرویس پژوهش اقتصادی ۷۶ نفر از آن‌ها را در واشنگتن نگه داشته و مابقی آن‌ها را به مکان دیگری منتقل کند.

به نوشته پلتیکو تمامی موارد گله و شکایت‌های این اقتصاددان‌ها موجب شده که نخستین گروه از آن‌ها اواخر آوریل استعفا دهند و تعداد بیشتری از آن‌ها در آینده نزدیک استعفا خواهند داد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند