معاون سابق رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه در اولین گردهمایی انتخاباتی خود در پاسخ به پرسش یکی از طرفدارانش در مورد حملات لفظی دونالد ترامپ به نامزدهای دموکرات گفت: «من از شما می خواهم که با او مقابله کنید. وقتی برایتان اسم می گذارد شما هم باید برایش اسم بگذارید.»

معاون باراک اوباما بین سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ افزود: «اسم های زیادی هست که مایلم بر روی این پسر [ترامپ] بگذاریم. می توانید از دلقک شروع کنید.»

دونالد ترامپ پیش از این جو بایدن به عنوان «جوی خواب آلود» یاد کرده بود. رئیس جمهوری آمریکا برنی سندرز، یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات را نیز «دیوانه» خوانده است.

رئیس جمهوری ۷۲ ساله آمریکا به طور تلویحی از سن بالای جو بایدن نیز انتقاد کرده است. وی اخیرا به خبرنگاران گفت: «من جوانترین فرد هستم. مردی جوان و سرزنده هستم.»

وی افزود: «به جو که نگاه می کنم نمی دانم او هم این وضع را دارد یا نه!»

جو بایدن، ۷۶ ساله پیش از این در سال ۲۰۰۸ نیز بخت خود را برای کسب نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آزموده بود.

نتایج نظرسنجی شبکه «سی ان ان» نشان می دهد که جو بایدن با ۳۹ درصد از دیگر نامزدهای حزب دموکرات پیشی گرفته است. برنی سندرز، سناتور چپگرای ایالت ورمونت پس از او با ۱۵ درصد قرار دارد. الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست و پیت بوتجج، شهردار ساوت بند در ایالت ایندیانا پس از جو بایدن و برنی سندرز در جایگاه های بعدی قرار دارند.

تاکنون ۲۰ نفر از چهره های حزب دموکرات وارد عرصه رقابت برای کسب نامزدی این حزب در انتخابات سال ۲۰۲۰ شده اند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند