حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه امروز(یکشنبه، ۱۵ اردیبهشت) این فراکسیون، گفت: در جلسه امروز، موضوع التهاب ایجاد شده در جامعه پس از شایعه افزایش قیمت بنزین مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: اعضای فراکسیون در این جلسه تأکید کردند که افزایش قیمت بنزین، مجوز قانونی در دست دولت نیست و نمی‌تواند قیمت بنزین را بدون مصوبه مجلس افزایش دهد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: اعضای این فراکسیون درباره مشکوک بودن منشأ خبر و اعلام یک باره افزایش قیمت بنزین به ۲۵۰۰ تومان از نظر قریب‌الوقوع بودن این اقدام بحث و تبادل نظر کردند.

حاجی‌بابایی به اعتراض نمایندگان مبنی بر تضعیف جایگاه پارلمان در جامعه با انتشار خبر مذکور اشاره کرد و اظهار داشت: این مورد از مصادیق تشویش اذهان عمومی بود، نظام اقتصادی کشور با انتشار این‌گونه اخبار ملتهب و باعث نگرانی بیشتر مردم می‌شود.

وی ضمن مخالفت با اینگونه اقدامات، پیشنهاد کرد که هر اقدامی در این زمینه از طریق مجلس انجام شود و اضافه کرد: نمایندگان از دولت می‌خواهند که مسئولانه در این خصوص اعلام نظر کند، زیرا شرایط امروز جامعه به هیچ‌وجه کشش و تحمل این اقدامات را ندارد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقدند که اگر هدف از افزایش قیمت بنزین، جلوگیری از قاچاق است، چرا دولت کارت سوخت را احیا نمی‌کند؟

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند