زین‌العابدین موسوی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت آبادان در پی وقوع سیلاب اظهار کرد: در حال حاضر در حال هدایت روان‌آب‌ها از سمت تالاب شادگان به خلیج فارس هستیم. این روان‌آب‌ها تهدیدی برای آبادان ایجاد نمی‌کند و تنها باید از این مسیر عبور کنند.

 

وی افزود: روان‌آب‌هایی در اطراف آبادان وجود دارد و در حال هدایت این سیلاب از طریق کالورت‌هایی از جاده آبادان - ماهشهر به سمت خوریات و سپس خلیج فارس هستیم.

 

فرماندار آبادان گفت: با توجه به حجم آب‌ها انتظار نمی‌رود که آب طی یک تا دو روز از این مسیر خارج شود و ممکن است هدایت آب تا ۱۰ روز زمان ببرد.

 

موسوی گفت: با توجه به اینکه سال گذشته در آبادان بابت آب شور مشکل داشتیم و آب‌های کنونی شیرین هستند، در حال ذخیره‌سازی آب در کانون‌های ریزگرد هستیم. تاکنون ۶۰ تا ۷۰ میلیون مترمکعب آب در زمین‌هایی که مدت‌ها بود آب به خود ندیده بودند، وارد شده است.

 

فرماندار آبادان گفت: حتی پیش از رسیدن آب به اهواز، ۳۱۵ کیلومتر سیل‌بند در کنار روستاهای آبادان احداث شده بود و اکنون مشکلی از این بابت وجود ندارد. تاکنون یک قطره آب وارد شهر یا روستاهای آبادان نشده است.

 

موسوی با بیان اینکه هیچ خطری آبادان را تهدید نمی‌کند، عنوان کرد: در حال حاضر سطح آب نسبت به روزهای گذشته پایین‌تر آماده است. همچنین نهایتاً تا پایان هفته این روان‌آب‌ها کاملاً هدایت می‌شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند