در توییتر صفحه عربی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی آمده است: سفر هیاتی صهیونیستی به عربستان سعودی در سال آینده میلادی (۲۰۲۰) انجام می شود.

در ادامه این مطلب آمده است: محمد بن عبدالکریم العیسی دبیرکل اتحادیه جهان اسلام و وزیر پیشین دادگستری عربستان سعودی اعلام کرده است که سفر هیات یهودی به عربستان ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ انجام خواهد شد.

اتحادیه جهان اسلام سال ۱۹۶۲ از سوی ملک فیصل بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی تشکیل شد و مقر آن مکه مکرمه است و هم اکنون سیاست های سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان سعودی و محمد بن سلمان ولیعهد سعودی را دنبال می کند.

پایگاه خبری خلیج آنلاین گزارش کرد که محمد بن عبدالکریم العیسی از عادی سازی روابط یا رژیم صهیونیستی حمایت می کند.

ارتباط میان رژیم صهیونیستی و برخی ازحکام منطقه طی ماه های گذشته به یک موضوع عادی بدل شده است. تاکنون چندهیأت ورزشی صهیونیستی در کنفرانس ها، همایش های ورزشی در برخی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از جمله امارات متحده عربی شرکت کردند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بارها اعلام کرده که شرکت هیأت های اسرائیلی به همگرایی میان تل آویو و کشورهای عربی خواهد انجامید.

پیش از آن و در آبان ماه ۹۷ یک هیأت رژیم صهیونیستی به امارات سفر کرد و سرود این رژیم نامشروع برای نخستین بار در ابوظبی نواخته شد.

از سوی دیگر انتشار تصاویر دیدار&#۳۹;ناصر التمیمی&#۳۹; رییس فدراسیون جودو امارات با «میری ریگو» در مرکز ابوظبی جنجال آفرین شد و اعتراض مردم کشورهای عربی به ویژه شهروندان اماراتی را در پی داشت.

اقدامات مقام های اماراتی، بحرینی و سعودی در تعامل با رژیم صهیونیستی باعث شده تا مقام های آمریکایی و در راس آن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فشارها به فلسطین را بیشتر کند تا ساکنین سرزمین های اشغالی طرح صلح جعلی وی به نام «معامله قرن» را به اجبار بپذیرند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند