حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی در سخنرانی پیش از نماز جمعه این هفته اهواز در مصلی مهدیه این شهر با بیان این که این امتحان الهی همچنان ادامه دارد اظهار داشت: آیت الله جزایری با رهبری مردم در طول سیل اخیر کار هدایت و وظیفه پدری را به نحو احسن انجام دادند.

وی با اشاره به اهمیت ماه مبارک رمضان بیان کرد: این ماه فرصت نیایش و استغفار و همچنین ماه استفاده از برکات شب قدر است، رسول خدا(ص) در پاسخ به پرسشی درباره بهترین عمل در این ماه برای نزدیک شدن به خداوند فرمود بهترین عمل دوری از گناه و نافرمانی و معصیت است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به حضور حجت الاسلام موسوی فرد در اولین نماز جمعه اهواز به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه جدید اهواز گفت: عنوان نمایندگی ولی فقیه در استان عنوانی است که شرایط و مسئولیتهای زیادی را بر عهده ایشان می گذارد.

وی ادامه داد: حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد چهره ای شناخته شده با سوابق طولانی در خرمشهر است وی انسانی ساده زیست، متعصب در دین و پایبند به واجبات خدا و با مردم خوش برخورد و متواضع است.

محمدی گلپایگانی استان خوزستان را استانی با اهمیت خواند و گفت : آیت‌الله موسوی جزایری نماینده پیشین ولی‌فقیه در خوزستان نزدیک به نیم قرن به امور مردم رسیدگی کرد و هر کجا که لازم بود حضور داشت و همواره در منزل وی روی مردم باز بوده است.

وی آیت الله جزایری را انسانی وارسته و نعمتی بزرگی برای استان خوزستان دانست که طی سالها فعالیتش خدمات زیادی را برای این استان داشته و در طول هشت سال دفاع مقدس حضوری فعال از خود نشان داده است .

رییس دفتر مقام معظم رهبری گفت: آیت‌الله جزایری نعمت بزرگی برای خوزستان هستند و جوانی خود را برای خدمت به انقلاب و اسلام صرف کردند و رهبر معظم انقلاب نیز نسبت به ایشان عنایت خاصی دارند.

وی گفت: در میان هزاران ائمه جمعه کشور نظیر آیت‌الله جزایری کم داریم و ایشان به درخواست خود از این مسئولیت کناره‌گیری کرد.

محمدی گلپایگانی با اشاره به این که مقام معظم رهبری آیت الله جزایری را فقیه بزرگوار نامیدند، گفت: شخصیت فقیه به تنهایی معنای کمی ندارد چراکه فقیه به معنای کسی است که قدرت استنباط دارد و در میان هزاران طلبه شاید یکی از آنها را بتوان فقیه نامید.

وی ادامه داد: در میان ائمه جمعه کشور نظیر آیت الله جزایری کم پیدا می شود و این یک موقعیت بزرگ برای استان است.

رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به انتصاب حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد به امامت جمعه اهواز گفت: وی فردی مردمی ومتواضع است، اداره خطبه نماز جمعه کاری زمان بر است و خطبه های نماز جمعه باید پر بار باشد تا مستمعین از خطبه ها بهره لازم را ببرند.

وی با بیان این که مقام معظم رهبری آیت الله جزایری را در حکم انتصابش به عنوان زعیم حوزه های علمیه استان، حجت الاسلام خوانده است گفت: این یک فرهنگ است که در زمان امام خمینی (ره) هم رایج بود و بدین معنی نیست که با گفتن حجت الاسلام چیزی از ایشان کم شده است.

در پایان حکم مقام معظم رهبری برای انتصاب حجت الاسلام موسوی فرد به عنوان نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز و حکم انتصاب آیت الله موسوی جزایری به عنوان زعیم حوزه های علمیه استان قرائت شد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند