آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج بابیان اینکه رهبری معلمان را هویت‌ساز فرهنگی نام نهاده‌اند، گفت: به سند ۲۰۳۰ و خطر آن به‌عنوان سرباز سازی برای دشمن اشاره کردند.

وی با تأکید بر اینکه برخی بر این باور هستند که اگر با برنامه‌های پیشنهادی سلطه گران مخالفت کنیم برای ما در دنیا مشکلاتی به وجود خواهد آمد، گفت: این عده معتقدند باید تعهدات سلطه گران پذیرفته شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه سند ۲۰۳۰ مخفیانه امضاشده است، گفت: این سند توسط نظام سلطه برنامه‌ریزی‌شده است. در این سند بندهای خطرناکی بارنگ و لعابخاص به‌منظور نابودی ارزش‌های فرهنگی دیده می‌شود.

آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه سند ۲۰۳۰ با اسناد بالادستی کشور در تضاد است، گفت: این سند با عناوین رنگارنگ مانند حقوق شهروندی، برابری جنسیتی، نبود خشونت و توسعه پایدار ارائه‌شده است.

وی با اشاره به اینکه نتیجه برخی بندها منجر به تبعیت و گوش‌به‌فرمان بودن است، گفت: هدف سند ۲۰۳۰ این است که کودکان و نوجوانان خواسته‌های استکبار را مطالبه کنند.

خطیب جمعه کرج با طرح این سوال که چرا این‌ها با تفکر ناب اسلامی و نظام تربیتی جامعه که از وحی گرفته‌شده مشکل‌دارند و به فکر تبعیت از تفکرات لیبرالیستی و اجرایی شدن آن در کشور هستند؟ گفت: چرا آقایان بی‌توجهی را ادامه می‌دهند تا در نهایت رهبری موضع گرفته و تذکر دهند؟

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: همه‌کسانی که مسئولیتی داشته و در موضوع سند ۲۰۳۰ کوتاهی کردند باید جبران کنند زین پس عذری از کسی پذیرفته نیست.

وی با اشاره به اینکه در سایه غفلت برخی از متولیان برخی فیلم‌ها در سینماها اکران می‌شود، گفت: این فیلم‌ها در راستای اجرای سند ۲۰۳۰ ساخته‌شده است.

خطیب جمعه کرج بابیان اینکه رهبری در دیدار با معلمان بر لزوم داشتن روحیه انقلابی گریتأکید کرده‌اند، گفت: نباید این روحیه در مردم و جوانان تضعیف شود. آموزش‌وپرورش در خصوص تقویت روحیه انقلابی گری نقش مهمی دارد.همه باید به بیان رهبری که فرمودند؛ آرایش دشمن امروز آرایش جنگی است، توجه ویژه داشته باشند.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه همه باید در خصوص وظایف خود نسبت به آرایش جنگی دشمن آگاه باشیم، گفت: نقاط آسیب‌پذیر باید شناسایی و تقویت شود.

وی بابیان اینکه دشمن به دنبال تخریب غیرت ایرانی است، اضافه کرد: مسئولان منفعل نباشند، همه باید دشمن‌شناس باشیم.

به گفته خطیب جمعه کرج برخی با عملکرد سال‌های گذشته خود زبان دشمن را بر ما باز کردند و دل رهبری را خون کردند، گاهی با چهره خودی دائماً آیه یاس می‌خوانند و مردم را ناامید می‌کنند. گاهی از بیان رهبری که فرمودند آتش به اختیار باشید سوءاستفاده می‌کنند و اهداف خود را دنبال می‌کنند. در همه حال باید گوش‌به‌فرمان مراجع باشیم.

عوامل خروج آمریکا از برجام شناسایی شود

آیت‌الله حسینی همدانی به سالروز خروج آمریکا از برجام اشاره کرد و گفت: هجدهم اردیبهشت سالگشت دشمنی صریح آمریکا با مردم ایران است، بدعهدان نشان دادند که قابل‌اعتماد نیستند.

وی بابیان اینکه باید عوامل خروج آمریکا از برجام شناسایی شود، گفت: متأسفانه در آن مقطع آقایان نسبت به شروطی که حضرت آقا تعیین کردند یعنی گرفتن تضمین، بی‌توجهی کردند.

خطیب جمعه کرج گفت: عده‌ای نیز به جامعه القا کردند که همه امور اقتصادی کشور به برجام بستگی دارد این اقدام دشمن را تحریک به خروج از برجام کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند