وزارت دفاع عراق در یادداشتی به انتشار ویدئوی جدید از ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش واکنش نشان داد.

در این یادداشت که در پایگاه اطلاع رسانی وزارت دفاع عراق منتشر شده آمده است: به نظر می رسد مکانی که این فیلم در آنجا ضبط شده است پناهگاهی در زیر زمین باشد و به همین دلیل دیوارها با پرده پوشانده شده اند تا این پناهگاه مشخص نشود.

وزارت دفاع عراق همچنین اعلام کرد: مکانی که این فیلم از آنجا ضبط شده مکانی دور افتاده و مخفی است و داعش تلاش های زیادی برای تولید این فیلم انجام داده است. کیفیت فیلم و صوت و نحوه تصویر برداری و پخش سرودهای حماسی داعش در این فیلم بیانگر این است که این گروه تروریستی امکانات بسیار بالایی در زمینه تصویر برداری، نورپردازی، صدابرداری و کارگردانی در اختیار دارد.

در ادامه این یادداشت آمده است که از لحاظ زمانی این فیلم بعد از به پایان رسیدن نبرد الباغوز ضبط شده است، زیرا بغدادی در سخنانش به حوادث الجزایر، سودان، انتخابات در اسرائیل و همچنین حوادث خونین اخیر در سریلانکا که بعد از نبرد الباغوز به وقوع پیوسته اند اشاره کرده است.

وزارت دفاع عراق افزود: روشن است که بغدادی بعد از شکست های سنگین در نبردهای الانبار، صلاح الدین، بیجی، موصل، رقه و دیگر مناطق و الباغوز دچار حیرت و سردرگمی شده است.

گروه تروریستی داعش چند روز قبل فیلم ادعایی جدیدی از ابوبکر البغدادی سرکرده خود منتشر کرد. این اولین ویدئو از سرکرده داعش بعد از سخنرانی او در مسجد جامع النوری در موصل در سال ۲۰۱۴ میلادی به‌شمار می‌رود.

گفتنی است که در جولای ۲۰۱۴ میلادی بعد از سیطره داعش بر موصل، بغدادی طی سخنرانی در مسجد جامع نوری خلافت خودخوانده را اعلام کرد.

تاکنون اخبار ضد و نقیضی از سرنوشت بغدادی مطرح شده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند