عرفان حاج‌بابایی در خبر آنلاین نوشت: چند ماهی است که از پایان تلخ جام ملت ها برای تیم ملی می گذرد. جامی که ایران به امید قهرمانی آن را آغاز کرد اما در نیمه نهایی مقابل ژاپن شکست خورد تا کارلوس کی روش در نهایت پس از ۸ سال نشستن روی نیمکت ایران، این سمت را ترک کند. اتفاقی که حالا نیمکت تیم ملی را با بحران جانشینی مواجه کرده است.

 قرار بود فدراسیون فوتبال قبل از پایان سال ۹۷ نام سرمربی جدید تیم ملی را اعلام کند. سپس مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد سرمربی در روزهای ابتدایی سال ۹۸ معرفی خواهد شد. روزهای ابتدایی ۹۸ هم گذشت و خبری از سرمربی جدید نبود. تاج چند باری هم مصاحبه کرد و گفت مشکل مالی دارند. حالا اما خبرهای تازه ای مطرح شده است. فدراسیون فوتبال با چند مربی مذاکره کرده و احتمالا یکی از آنها به زودی به عنوان سرمربی جدید ایران معرفی خواهد شد.

محمود شیعی عضو هیئت رییسه فدراسیون فوتبال چند روز پیش در این خصوص گفت:« تمام اسامی که اعلام می‌شود هم درست و هم غلط است. در آخرین جلسه‌ای که داشتیم تاج گزارش کاملی درخصوص انتخاب سرمربی به اعضا داد. وی نام کاندیدا را اعلام کرد و گزارشی از روند مذاکرات با آنها مطرح کرد. فکر می‌کنم تا ۱۰ روز آینده سرمربی تیم ملی انتخاب و معرفی شود.»

 

با این حال بازهم اهالی فوتبال چندان امیدوار به انتخاب سرمربی جدید تیم ملی طی چند روز آینده نیستند و معتقدند که همانطور که وعده های ۱۰ روزه قبلی سرانجامی نداشت، در پایان این دور از وعده ۱۰ روزه انتخاب مربی جدید هم اتفاق خاصی نخواهد افتاد.

به نظر می آید فدراسیون فوتبال هم به دلیل مشکلات مالی هم به دلیل اینکه هنوز نتوانسته گزینه مدنظر خود را بیابد و با او به توافق نهایی برسد،مدام بحث انتخاب سرمربی جدید تیم ملی را به تعویق می اندازد و برای این امر هم همین تاکتیک ۱۰ روزه را در پیش گرفته.

در حالی که شاید بهتر بود فدراسیون در کمال صداقت اعلام می کرد که به زودی برنامه ای برای انتخاب سرمربی جدید تیم ملی ندارد و هر وقت که به گزینه نهایی مطلوب رسید، آن را اعلام خواهد کرد.

سکوت فدراسیون و بازار داغ شایعه

در حالی که فدراسیون فوتبال مدام دنبال زمان خریدن است و حتی هیچ علاقه ای هم به اعلام کاندیداهای هدایت تیم ملی ندارد، بازار شایعه در این خصوص بسیار داغ است.

مهدی تاج چندی پیش اعلام کرد:« اگر نام گزینه ها را بگوییم در مقام مقایسه قرار گرفته و قیمتش نیز بالا می‌رود.» همین سکوت فدراسیون باعث شد تا نام هایی برای جانشینی کی روش مطرح شود.

اصلی ترین نامی که مدتی به گوش رسید برانکو ایوانکوویچ بود. سرمربی موفق پرسپولیسی ها که همواره با کی روش زاویه داشت و گفته می شد که یکی از اصلی ترین گزینه های جانشینی اوست. با این حال محمود شیعی اعلام کرد که نام برانکو در میان گزینه های هدایت تیم ملی نیست.

علی دایی هم دیگر نامی است که این روزها مطرح می شود و هیچ گونه تایید یا تکذیبی را هم با خود به همراه نداشته است. با این حال مشخص نیست که آیا فدراسیون واقعا این ریسک را می پذیرد که پس از حضور ۸ ساله کی روش در تیم ملی، یک بار دیگر سکان هدایت تیم را به یک مربی ایران بسپارد یا که خیر؟

هروه رنار هم یکی دیگر از گزینه های اصلی هدایت تیم ملی ایران است. مربی ای که فعلا با مراکشی ها قرارداد دارد و نتیجه ای که در جام ملت های آفریقا خواهد گرفت، نقشی اساسی در آینده او و همچنین تیم ملی ایران خواهد داشت و هیچ بعید هم نیست که وعده های ۱۰ روزه فدراسیون فوتبال تا خرداد ماه که مصادف است با جام ملت های آفریقا، به طول انجامد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند