یک روانشناس معتقد است افرادی که در دنیا زیبایی‌های زندگی را ثروت و دارایی بی‌کران می‌دانند هیچ درکی از زندگی ندارند و نفس آنها به داشته‌هایی بند است که ممکن است هر لحظه آنها را از دست بدهند.

زهرا رجایی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه انسان باید در زندگی زمانی را برای خلوت کردن با خود اختصاص دهد، بیان کرد: گاهی اوقات افراد برای تقویت روحیه باید از خود سوال کنند که اگر تمام دارایی آنها از جمله ثروت از بین برود چقدر ارزش دارند؟ در جواب به این سوال باید گفت، معیار واقعی ثروت روح و روان او است.

وی ادامه داد: واقعیت این است که بسیاری از افراد اگر پول و دارایی مادی خود را از دست بدهند دیگر هیچ چیز ارزشمندی ندارند و آنها کسانی هستند که فاقد ذهن خلاق بوده و هرگز برای توانمندتر کردن خود گامی بر نداشته‌اند.

رجایی تصریح کرد: جامعه مملو از آدم‌هایی است که دغدغه همه چیز دارند، به جز توانمند کردن و ارزشمندتر کردن خودشان البته باید مراقب بود که خود ما نیز از این دسته آدم‌ها نباشیم. برای ثروتمند شدن قبل از هر چیز باید ذهن ثروتمند داشته باشید و تنها آنهایی ذهن ثروتمند دارند که به خودسازی می‌پردازند.

وی یادآور شد: افرادی که باورهایشان را قوی می‌کنند، اعتماد به نفس دارند، از قدرت خلاقیت شأن بهره می‌برند و تلاش می‌کنند مهارت‌های ارزشمند را کسب کنند از ثروتمندترین افراد جامعه هستند؛ شما چقدر این مسیر گام بر می‌دارید؟

رجایی در پایان گفت: معیار واقعی ثروت انسان‌ها این است که اگر پول و دارایی شأن را گم کنند بدانند که چقدر می‌ارزند و باید همیشه به دنبال این باشند که ثروت واقعی روح متواضع خلاق و بزرگ خود را جلا دهند.

 

این مطلب برایم مفید است
21 نفر این پست را پسندیده اند