آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در نشست با قضات و کارکنان دستگاه قضائی سیستان و بلوچستان که در حسینیه عاشقان ثارالله زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: شغل قضا یکی از مشکل ترین مشاغل است از همین رو قاضی باید از نظر روحی و روانی در شرایط مطلوبی قرار داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مطلع شدن از مشکلات و تنگناهای قضائی و اداری یکی از اهداف سفر به استان سیستان و بلوچستان است، افزود: برای اینکه قضات عملکرد بهتری داشته باشند رفع مشکلات آنان مورد توجه دستگاه قضائی است.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه شرط موفقیت در کار قضاوت برخورداری از روحیه انقلابی است، ادامه داد: از آنجایی که حفظ کرامت قاضی و کارکنان قضائی یک ضرورت است باید عزت این قشر حفظ شود.

وی گفت: تعویق در رسیدگی به پرونده‌های قضائی به هیچ عنوان قابل قبول نیست اما قطعاً بهره گیری از پیشنهادات مطلوب در زمینه اصلاح قوانین و روش‌ها برای دستگاه قضا بسیار ارزشمند است.

آیت الله رئیسی تصریح کرد: در حال حاضر استان سیستان و بلوچستان در مدار توسعه قرار گرفته است که ان شاء الله با هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌ها این توسعه سریع‌تر در مسیر اصلی خود قرار بگیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند