خبرگزاری فرانسه گزارش داد، دولت فرانسه در تلاش است تا از تکرار خشونت‌هایی که سال گذشته در اول مه رخ داد و پلیس با اقدام حدود ۱۲۰۰ خرابکار که به تخریب فروشگاه‌ها و درگیری با نیروهای امنیتی مبادرت کردند، غافلگیر شد.    

کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه همچنین از کشف گروه‌های متعددی در شبکه‌های اجتماعی خبر داد که معترضان را به خرابکاری در پاریس، پایتخت فرانسه در روز چهارشنبه ترغیب می‌کردند. این مقام فرانسوی در کنفرانسی خبری گفت: براساس اطلاعات ما ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ فعال رادیکال که به طور بالقوه با اشخاصی که از خارج آمده‌اند تقویت شدند،‌ احتمالا برای اشاعه بی‌نظمی و خشونت تلاش کنند.

حدود ۲۰۰ یگان موتورسوار در سراسر پایتخت فرانسه برای واکنش سریع به هرگونه خشونت‌طلبی مستقر شدند و از پهپادها برای ردگیری تحرکات معترضان استفاده می‌شود. وزیر کشور فرانسه گفت پلیس همچنین اجازه بازرسی پیشگیرانه شرکت‌کنندگان در راهپیمایی امروز را دارد و اشخاصی هم روز سه‌شنبه بازداشت شدند.

نیروهای امنیتی فرانسه تا شش ماه آتی در بالاترین سطح هشدار به سر می‌برند که حاصل اعتراضات جلیقه زردهایی است که با غارت و درگیری خودشان با پلیس چهره فرانسه را ناآرام نشان دادند.

بسیاری از معترضان خشونت‌طلب جوانانی ضد سرمایه‌داری هستند که لباس‌های مشکی به تن می‌کنند و ماسک می‌زنند و اغلب "توده‌های سیاه" نامیده می‌شوند. از سوی دیگر پلیس فرانسه نگران حضور معترضان جلیقه زرد در راهپیمایی اول مه به مناسبت روز جهانی کارگر است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند