روسیا الیوم گزارش داد، نتانیاهو نوشت: در نخستین سخنرانیم در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) پس از برگزاری انتخابات گفتم که ما می توانیم آرزوهای جدیدمان را محقق کنیم و امیدوارم روابط مسالمت آمیز و عادی با همسایگان عرب ما ایجاد شود.

پیش از این نیز نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته بود که روابط این رژیم با برخی از کشورهای عربی منطقه در حال عادی شدن است.

نتانیاهو در ادامه نوشت: ما به خوبی چالش هایی که با آن مواجه هستیم را می دانیم.

ارتباط میان رژیم صهیونیستی و برخی از حکام منطقه طی ماه های گذشته به یک موضوع عادی بدل شده است. تاکنون چند هیأت ورزشی صهیونیستی در کنفرانس ها، همایش های ورزشی در برخی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس از جمله امارات متحده عربی شرکت کردند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بارها اعلام کرده که شرکت هیأت های اسرائیلی به همگرایی میان تل آویو و کشورهای عربی خواهد انجامید.

پیش از آن و در آبان ماه ۹۷ یک هیأت رژیم صهیونیستی به امارات سفر کرد و سرود این رژیم نامشروع برای نخستین بار در ابوظبی نواخته شد.

از سوی دیگر انتشار تصاویر دیدار &#۳۹;ناصر التمیمی&#۳۹; رییس فدراسیون جودو امارات با «میری ریگو» در مرکز ابوظبی جنجال آفرین شد و اعتراض مردم کشورهای عربی به ویژه شهروندان اماراتی را در پی داشت.

اقدامات مقام های اماراتی، بحرینی و سعودی در تعامل با رژیم صهیونیستی باعث شده تا مقام های آمریکایی و در راس آن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فشارها به فلسطین را بیشتر کند تا ساکنین سرزمین های اشغالی طرح صلح جعلی وی به نام «معامله قرن» را به اجبار بپذیرند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند