سجاد سالک در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد صدور اولین شناسه سمن‌های جوانان گفت: هفت ماه بعد از امضای تفاهم نامه میان وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور بالاخره، با وجود سختی‌های بسیار و اجرای جلسات هماهنگی و اجرایی متعدد، اولین شناسه سمن‌های حوزه جوانان در استان مازندران صادر شد.

 

وی افزود: در ادامه شاهد دو اتفاق دیگر نیز بودیم. در تهران و خراسان رضوی نیز پرونده پنج سازمان مردم نهاد در هیئت نظارت استان به تصویب رسید و برای صدور شناسه به اداره ثبت اسناد فرستاده شد که انتظار داریم به زودی شناسه آنها نیز صادر شود.

 

سالک با بیان اینکه به نظر می رسد روند صدور شناسه سمن‌های حوزه جوانان به کندی اما با رفع موانع در حال انجام است، اظهار کرد: اگر چه ما انتظارات بیشتری داشتیم و فکر می‌کردیم این فرآیند قبل از عید آغاز شود، اما با خوشبینی به این موضوع نگاه می‌کنیم. خوشحالیم که با وجود موانع و برداشت‌های متفاوت از توافقنامه این مسیر هموار شد.

 

مدیر کل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: انتظار داریم و امیدواریم که الگویی که در تهران، خراسان رضوی و مازندران برای همکاری با سمن‌ها در نظر گرفته شده است، توسط بقیه استان‌ها هم مورد توجه و عنایت قرار بگیرد. در حال حاضر مهمترین مسئله‌ای که با برخی استانداری‌ها با آن روبرو هستیم این است که نوعی برداشت متفاوت از تفاهم‌نامه میان اداره کل ورزش و جوانان و استانداری‌ها وجود دارد این در حالیست که روح تفاهم نامه ناظر بر تسهیل صدور شناسه سمن‌ها بوده است.

سالک با اشاره به اینکه اساسا دو وزیر ورزش و جوانان و وزیر کشور پای تفاهم نامه را امضا کردند تا شرایط صدور شناسه سمن‌ها را تسهیل کنند و سمن‌های حوزه جوانان برای حل مشکلاتشان شناسه دریافت کنند، ادامه داد: اما برخی از استانداریها تمام قواعد رسمی و سختگیرانه‌ای که به شکل عادی برای صدور شناسه سمن‌های متقاضی از وزارت کشور در نظر می‌گیرند را برای سمن‌های حوزه جوانان نیز تسری می‌دهند که این مسئله مخالف با روح تفاهم‌نامه است.

وی افزود: این تفاهمنامه امضاء شد تا بدون سختگیری و کمترین حساسیت سمن‌هایی که یک بار موفق شدند اعتبارنامه‌شان را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کنند، با پذیرش این اعتبار نامه از سوی وزارت کشور برای آنها شناسه صادر شود. این مسئله در سه استان مورد قبول واقع شده است و خبرهای خوشی نیز از دیگر استان‌ها به گوش می رسد به طوری که باید به زودی منتظر صدور شناسه در این استان‌ها نیز باشیم.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند