این شبکه خبری روز شنبه گزارش کرد نفتکش هایی از آمریکا در حال انتقال نفت به چین بزرگترین خریدار انرژی دنیا هستند.

گزارش ادامه می دهد در حال حاضر یک نفتکش آمریکایی در شرق چین در حال انتظار برای تخلیه نفت است و قرار است در دو ماه آینده نیز نفتکش های بیشتری نفت آمریکا را به چین منتقل کنند.

این گزارش خاطر نشان می کند شرکت های چینی که پیش از این به دلیل جنگ تعرفه ها اقدامات مقابله به مثل انجام می دادند، به خریدهای بیشتری از آمریکا روی آورده اند که نشان می دهد مناسبات آنها تا اندازه ای بهبود یافته است.

بلومبرگ می نویسد به دلیل تحریم نفت ایران و ونزوئلا، خریداران می خواهند اطمینان حاصل کنند که خریدهایشان نوعی قانون شکنی محسوب نمی شود.

این شبکه ادامه می دهد که یونیپک بازوی تجاری شرکت ساینوپک چین آماده است برای ۲۰ می نفت خریداری شده از منطقه ساحلی خلیج در آمریکا را به چین تحویل دهد یکی از نفتکش ها قرار است دو میلیون بشکه نفت را به چین انتقال دهد و شرکت های دیگری چون اوکسیدنتال پترولیوم کورپ، مرکوریا انرژی گروپ، سینوچم گروپ و ایکوینور &#۳۹;آ.اس.آ&#۳۹; هم محموله های دیگری را به چین می فروشند.

نفتکش ماران آرتمیس اکنون در بندر چینگ دائو در شرق چین که حامل نفت منطقه ساتکس آمریکا است، برای تخلیه محموله خود در انتظار بسر می برد.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند