«زلاتکو ماتِسا» رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی همراه با نایب رئیس، دبیر کل و مدیر روابط بین الملل این کمیته و رئیس فدراسیون هندبال این کشور برای ملاقات با مسئولان ورزش کشورمان به تهران سفر کردند که صبح امروز با حضور در کمیته ملی المپیک طی دیدار با رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک به امضا تفاهم نامه همکاری بین کمیته ملی المپیک دو کشور پرداختند.

در این دیدار که شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی خزانه دار، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، علیرضا رحیمی عضو هیأت اجرایی، مهدی علی نژاد رئیس فدراسیون ووشو و رئیس کمیسیون بین الملل، عاطفه اسلامیان مدیر روابط بین الملل و هیأت همراه زلاتکو ماتسا حضور داشتند، صالحی امیری ضمن خیر مقدم به همتای کرواسی خود در ابتدا درباره تمدن و فرهنگ غنی ایران مطالبی را عنوان داشتند و به ظرفیت بالای ورزش کشورمان و علاقه مردم به ورزش پرداختند.

رضا صالحی امیری ضمن تاکید بر اهمیت همکاری دو کشور گفت: آنچه که برای ما اهمیت دارد، تقویت تعامل و دیپلماسی ورزشی است و اینکه تجربه جهانی را در ورزش کشورمان افزایش دهیم، همچنین سایر کشورها نیز تجربه بیشتری از ایران داشته باشند. پیش بینی می‌کنم آینده خوبی در حوزه ورزش با کشور کرواسی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: طی مذاکراتی که تاکنون با ماتسا و هیأت همراه وی داشتیم در سه محور توافق کردیم؛ برخی از فدراسیون‌های ورزشی کشورمان تقاضای همکاری با کرواسی برای جذب مربی و برگزاری دوره‌های آموزشی داشتند که البته این همکاری دوجانبه خواهد بود چرا که در بعضی از رشته‌ها همچون کشتی، وزنه برداری، کاراته و ووشو ما می‌توانیم به آنها کمک کنیم و در رشته‌هایی مثل فوتبال، هندبال، شنا، واترپلو و بسکتبال ما به مربیان کروات نیاز داریم.

صالحی امیری افزود: با توجه به نزدیک شدن به المپیک ۲۰۲۰ توکیو و نیاز به برگزاری اردوهای بیشتر و شرایط آب و هوایی خوب کرواسی در اروپا و همچنین تمایل و علاقمندی مردم دو کشور به یکدیگر برگزاری اردوی مشترک از حوزه‌های همکاری مورد نظر ماست.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد: در نظر داریم ضمن بازدید ماتسا و هیأت همراهش از دانشگاه تهران به عنوان دانشگاه مادر، در زمینه علمی و دانشگاهی و برگزاری دوره‌های تخصصی نیز با کشور کرواسی همکاری داشته باشیم.

در ادامه این نشست زلاتکو ماتسا رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی گفت: حدود بیست سال پیش با پست متفاوتی به ایران سفر کردم و بسیار خوشحالم که با لطف و عنایت رضا صالحی امیری و دعوت ایشان دوباره به کشور شما سفر کردم. ایران را به خوبی می‌شناسم، کشوری بزرگ و دارای تمدنی غنی است، امیدوارم صالحی امیری مجدداً هم من را به ایران دعوت کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک کرواسی تاکید کرد: تفاهم نامه امروز بین دو کشور که اهمیت بسیاری دارد. در مورد چند محور از جمله همکاری دوجانبه بین فدراسیون‌های ملی طرفین، تبادل مربی و ورزشکار، برگزاری کمپ‌های تمرینی در رشته‌های مختلف و تحقیق و پژوهش در حوزه ورزش می‌باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند