حساس‌ترین دیدار هفته بیست و هفتم هجدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر از ساعت ۲۰:۱۵ امروز جمعه بین تیم‌های پرسپولیس و سپاهان با حضور حدود ۸۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی و به قضاوت بیژن حیدری آغاز شد. نیمه اول این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

شروع با عطش میزبان

شاگردان برانکو که ده‌ها هزار هوادار را حامی خود داشتند بازی را هجومی آغاز کردند و چند حمله را روی دروازه حریف پی ریزی کردند که مهمترین آنها در دقیقه ۶ رقم خورد و مهدی ترابی با نفوذ به درون محوطه جریمه قصد ارسال توپ عرضی را داشت که مدافعان حریف اجازه این کار را ندادند.

اعتراض‌های قلعه نویی

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در دقیقه ۱۲ این دیدار به خاطر خطایی که بازیکنش روی حریف انجام داد اعتراض‌هایش را شروع کرد. او اعتقاد داشت بازیکنش خطایی مرتکب نشده است. این ضربه ایستگاهی ثمری برای سرخپوشان نداشت و مدافعان سپاهان توپ را دور کردند.

نبض بازی در اختیار پرسپولیس

سرخپوشان پرسپولیس در ادامه کار نبض بازی را در اختیار گرفتند و تا پشت محوطه جریمه نفوذ کردند اما توانایی ورود به محوطه خطر را نداشتند و مدافعان سپاهان اجازه موقعیت سازی را به بازیکنان حریف ندادند.

خطر از بیخ گوش بیرانوند گذشت

در دقیقه ۲۱ زردپوشان سپاهان صاحب یک ضربه ایستگاهی از جناح راست شدند که ارسال این ضربه بهترین فرصت را برای شاگردان قلعه نویی ایجاد کرد اما ضربه سر یزدانی با اختلاف بسیار نزدیکی از تیر عمودی دروازه به بیرون رفت. بیرانوند در این صحنه تماشاگر بود!

بازی متعادل در میانه‌های نیمه اول

دو تیم در اواسط نیمه اول نمایش متعادلی داشتند و به دلیل بسته بودن راههای نفوذ به محوطه جریمه، توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود و دو تیم از پاس‌های رو به عقب استفاده می‌کردند تا همچنان مالک بازی باشند. در دقیقه ۳۰ این دیدار مهرداد محمدی سعی کرد توپی را روی دروازه پرسپولیس ارسال کند اما نادری مقابل او ایستاد تا توپ به کرنر برود. رفت و برگشت این توپ فرصت را به کومن داد تا شوتی را به سمت دروازه بیرانوند بزند اما توپ به مدافع پرسپولیس خورد به کرنر رفت.

ضربه بی تفاوت علیپور

درحالی که سپاهان توپی را روی دروازه پرسپولیس ارسال کرده بود، بیرانوند پس از مهار توپ شروع مجدد بلندی داشت و تداخل مدافعان سپاهان باعث شد فرصت برای علیپور فراهم شود و در حالی که دو بازیکن دیگر هم کنارش بودند و موقعیت خوبی برای ایجاد خطر داشتند، توپ را با بی تفاوتی به بیرون زد.

ضربه ایستگاهی سروش

در دقیقه ۳۸ مهدی کیانی پشت محوطه جریمه روی پای سروش رفیعی تکل رفت که حیدری این صحنه را خطا اعلام کرد تا سرخپوشان صاحب یک ضربه ایستگاهی شوند. این ضربه را رفیعی زد و پیام نیازمند با واکنشی به موقع آن را به کرنر فرستاد.

بشار جواب موقعیت سپاهان را داد

در دقیقه ۴۵ این دیدار بشار رسن شوت محکمی را به سمت دروازه سپاهان شلیک کرد که این ضربه با فاصله اندکی از کنار تیر عمودی دروازه به بیرون رفت.

تساوی پایان کار در نیمه اول

دو تیم باوجود اینکه تلاش زیادی در نیمه اول کردند تا دروازه‌ها را باز کنند اما نتوانستند موقعیت‌های خطرناکی را که بوی گل بدهد ایجاد کنند. به نظر می‌رسد در نیمه دوم تفکرات مربیان و تغییراتی که در تاکتیک تیمشان ایجاد خواهد کرد شرایط بازی را تغییر دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند