به گزارش رسانه های الجزایری، هزاران شهروند الجزایری امروز جمعه بار دیگر با برگزاری تظاهرات در مرکز پایتخت این کشور خواستار کناره گیری همه ارکان نظام سابق شدند.

بر اساس این گزارش معترضان الجزایری پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود "نظام باید برود"، "از دست شما خسته شدیم"، "انقلاب تا تحقق همه خواسته‌ها متوقف نخواهد شد".

این دومین جمعه بعد از کناره گیری یکی از چهار مسئول ارشدی است که مردم خواهان کناره گیری آنها از قدرت هستند. الطیب بلعیز رئیس شورای قانون اساسی الجزایر سه شنبه ۲۷ فروردین استعفا کرد.

بیشتر بخوانید

الجزایری‌ها با سنگ به‌استقبال کاروان هیئت دولت رفتند

الجزایری ها اصرار دارند که نهادها و شخصیت های دوره بوتفلیقه اداره مرحله انتقالی را به دست نگیرند. آنها بر لزوم برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در طول ۹۰ روز براساس متن قانون اساسی تاکید دارند.

نقش نهاد نظامی در مرحله انتقالی بعد از استعفای بوتفلیقه سوالات زیادی را در الجزایر به همراه داشته است؛ با وجود اینکه سرلشکر احمد قاید صالح رئیس ستاد مشترک ارتش الجزایر گفته است که متعهد به احترام به قانون اساسی است.

عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس‌جمهور سابق الجزایر ماه جاری میلادی بعد از ۲۰ سال حکومت و در پی فشارهای ارتش و بعد از هفته‌ها اعتراضات مردمی که خواستار تغییر بودند استعفا داد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند