رویترز گزارش داد، برونو رودریگز گفت جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا یک دروغگو است و آمریکا را به راه اندازی کمپینی دروغین درباره حضور نیروهای کوبایی در ونزوئلا متهم کرد.

بولتون در سخنرانی در میامی در هفته گذشته گفته بود آمریکا سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی و ارتش کوبا راکه به دولت سوسیالیست نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا مشاوره می‌دهد، هدف قرار خواهد داد. رودریگز در واکنش به این اظهارات بولتون گفت کوبا هیچ نیروی نظامی در ونزوئلا ندارد و در هیچ عملیات نظامی یا امنیتی در این کشور شرکت نداشته است.

وی افزود جان بولتون، مشاور امنیت ملی امریکا که یک دروغگو بالفطره است با بی شرمی تمام هفدهم آوریل (بیست و پنجم فروردین) گفت وزارت خارجه کوبا حضور بیست هزار آدمکش کوبایی را در ونزوئلا تایید کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته تحریم‌های شدیدی را علیه هاوانا اعمال کرد و به شهروندان آمریکایی برای شکایت علیه نهادها و شرکت‌های خارجی کوبایی چراغ سبز حقوقی نشان داد. براساس این مجوز حقوقی شهروندان آمریکایی می‌توانند برای پس گرفتن دارایی‌های خود که پس از انقلاب ۱۹۵۹ مصادره و استفاده شده اند، شکایت کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند