روزنامه واشنگتن پست نوشت: دولت ترامپ به خاطر حمایت از ائتلاف عربی تحت رهبری سعودی در جرایم صورت گرفته در یمن شریک است زیرا این ائتلاف شمار زیادی از غیرنظامیان را در جنگ یمن به قتل رسانده است.

این روزنامه افزود: ائتلاف تحت رهبری سعودی از ۲۶ ماه مارس گذشته بیمارستانی را در شهر کتاف و یک مدرسه را در صنعا بمباران کرد که در جریان آن دستکم ۲۱ غیرنظامی از جمله ۱۲ کودک به قتل رسیدند.

واشنگتن پست نوشت: تعداد بی شماری از جنایت های جنگی در تحقیقات سازمان ملل متحد مستند سازی شده است و ترامپ این موضوع را از طریق وتوی مصوبه کنگره برای پایان دادن به مشارکت واشنگتن در جنگ یمن نادیده گرفت.

این روزنامه خاطرنشان کرد: بمباران عربستان در یمن بدون حمایت و فروش بمب ها و سایر کمک های پشتیبانی آمریکا ادامه پیدا نمی کرد.

به نوشته واشنگتن پست، این وضعیت دولت ترامپ را در کشتارهای مداوم در یمن شریک می کند. یک نمونه آن بمباران اخیر بیمارستان و مدرسه بود.

این روزنامه از کنگره خواست تا راه دیگری را برای ایجاد تغییرات در سیاست آمریکا درخصوص روابط با رژیم سعودی تحت حکومت محمد بن سلمان پیدا کند.

واشنگتن پست بر "اهمیت توقف فروش سلاح به ریاض تا پایان بمباران یمن و بازخواست عاملان قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی" تاکید کرد. اینها همان مواردی بودند که پیش نویس قانون مورد موافقت مجلس سنای آمریکا پیشنهاد داده بود.

این روزنامه خاطرنشان کرد که جمیز ریش رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا روی پیش نویس جدیدی کار می کند که در آن نام ولیعهد سعودی در بین مسئولان جنایت قتل خاشقجی آورده نشده است.

واشنگتن پست هشدار داد: اعطای آزادی به بن سلمان بعد از برملا شدن مسئولیت او در جنایت قتل خاشقجی از سوی دستگاه اطلاعاتی آمریکا، راه را برای جنایت های دیگر همواره خواهد کرد.

جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی چند ماه پیش در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه به قتل رسید.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند