پرسپولیس فردا در جدالی حساس برابر سپاهان قرار خواهد گرفت و برانکو ایوانکوویچ با حضور در نشست خبری از انگیزه بالای شاگردانش برای برتری در این بازی صحبت کرد.

برانکو در ابتدای صحبت‌هایش گفت: خوشحالم با سپاهان بازی داریم.دومین دربی بزرگ ماست و خیلی چیزها را می‌تواند نشان بدهد.این بازی تکلیف خیلی چیزها را روشن می‌کند. آن چیزی که باعث خوشحالی من است آمادگی بازیکنان در تمرین است. خیلی خوش‌بینم که بازی را با حداکثر توانایی، انگیزه، روحیه و نشاط شروع خواهیم کرد. درباره سپاهان نیازی به حرف خاصی نیست. دو بازیکن جدید در نیم فصل گرفتند. مسلمان و ابراهیمی بازیکنان باتجربه‌ای هستند.

وی ادامه داد: آن ها با انگیزه و انتظارات زیادی به این بازی می‌آیند. همان‌طور که قبل از بازی دربی با استقلال هم گفتم این وظیفه روی دوش ما است که همه بازی‌ها را تا آخر فصل ببریم.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به بازیکنان غایب تیمش در این دیدار گفت: خلیل زاده محروم است و سیامک نعمتی در شرایط نامشخصی برای بازی قرار دارد. بودیمیر را هم در اختیار نخواهیم داشت. بقیه بازیکنان آماده و سلامت هستند و برای حضور در ترکیب اصلی تیم رقابت می‌کنند.

برانکو در پاسخ به انتقادی از عملکرد مهاجمان تیمش گفت: بودیمیر مصدوم است. این مشکلی است که از زمان حضورش در ایران به وجود آماده است. علیپور هم آقای گل لیگ برتر است. موقعیت‌هایی را هم از دست داده است اما خیلی بهتر است که موقعیت گل را از دست بدهید تا این که موقعیتی خلق نشود. این مساله بین همه مهاجمان است. مهم این است که او موقعیت خلق می‌کند و خطرناک است. البته انتظار دارم تمرکز بیش‌تری روی ضربات آخر داشته باشد.

سرمربی پرسپولیس در رابطه با رقابت علی علیپور و کی روش استنلی برای آقای گلی گفت: برای من کسب برد مهم است. گلزنی اهمیت بیش‌تری دارد. دوست دارم که علیپور هم آقای گل شود اما مساله مهم قهرمانی و کسب پیروزی است و هر کسی باید سهم خودش را برای نتیجه‌گیری تیم ادا کند.

برانکو در خصوص اینکه مشکلات مالی چقدر روی عملکرد بازیکنان تاثیر داشته نیز گفت: مشکلات مالی تأثیرات منطقی در نتیجه دارد اما توجیه و بهانه مناسبی نیست. مقابل ذوب آهن بازی ضعیفی ارائه کردیم. در بازی با الاهلی خیلی خوب عمل کردیم و باید پیروز می‌شدیم، اما این فوتبال است. شاید مشکل بزرگ‌تر این است که زمان بسیار کمی بین بازی‌ها برای تمرین کردن وجود دارد و خیلی کم برای اصلاح مشکلات فنی کار می‌کنیم. عملاً باید بگویم که وقت نداریم.

مهمترین بخش صحبت‌های برانکو در رابطه با انتقال مهدی طارمی، مهرداد محمدی و حسینی به لیست فصل آینده این تیم بود که اکنون شایعه شده است که با این پاسخ او همراه شد: یک نام دیگر فراموش شده است که آن هم آقای تادیچ از آژاکس است. باید این فهرست را کامل می‌کردم. (با خنده)

وی درباره جدایی برخی بازیکنان در پایان فصل گفت: معمولا این قبیل موضوعات قبل از بازی‌های مهم مطرح می‌شود. همه بازیکنان پرسپولیس قرارداد دارند. فقط بشار قرارداد ندارد. کسی نمی‌تواند برود. نمی‌دانم تبصره‌ای است یا نه ولی اگر بازیکنی پیشنهاد داشته باشد درباره آن صحبت می‌کنیم. در حال حاضر همه بازیکنان پرسپولیس قرارداد دارند. کادر بازیکنان ما برای فصل آینده کامل است. اگر پیشنهادی برای بازیکنی وجود داشته باشد، بازیکن، پرسپولیس و باشگاه خواهان درباره آن صحبت می‌کنند.

در حالی که صحبت‌های برانکو در خصوص بشار رسن و اینکه این هافبک عراقی با پرسپولیس قرارداد ندارد (با توجه به انتشار تصویری از او در حال تمدید قرارداد دوساله پیش از بازی صنعت نفت آبادان در اسفند 97) به علامت سوال بزرگی برای خبرنگاران تبدیل شده بود، او اینطور توضیح خود را کامل کرد: نمی‌دانم. مشکلی وجود داشته که قرارداد فعلاً تمدید نشده است.

سوال بعدی از برانکو درباره ماجرای درخواست قضاوت عادلانه در این بازی از سوی سپاهانی ها بود: دوست دارم بگویید چه زمانی داوران به نفع ما خطا یا اوت گرفتند؟ من یک میلیون نمونه دارم که به ضرر ما قضاوت شده است. سپاهان را با عملکرد داوران دنبال نکردم که نظری داشته باشم اما می دانم داوران به نفع ما قضاوت نکردند. تقریباً باید گفت که به ما ضرر زدند و این اتفاق در همه بازی‌ها رخ داده است.

برانکو در پایان درباره فشردگی بازی‌ها و خستگی شاگردانش گفت: فردا دربی را داریم. خستگی، مصدومیت و ناامیدی جایی ندارد. واقعیت این است که در اواخر فصل بازیکنان هر چهار روز بازی می‌کنند. این موضوع اجتناب ناپذیر است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند