همه می دانند که ما جنگ طلب نیستیم اما هیچ راهی هم برای بازگشت و تسلیم و ذلیل شدن نداریم. راه انداختن جنگی از سوی آمریکا، بسیار ساده لوحی ست.

جناب آصفی نوشته است: «با توجه به مجموع این جهات است که، باید منتظر جنگ «نه لزومأ اشغال»از سوی امریکا بر علیه حاکمیت ایران باشیم. امریکا پیش‌تر می‌خواست ابتدا مسایل افغانستان و عراق و سوریه و لبنان را حل کند، و سپس به مصاف ایران بیاید. اما الان بدین نتیجه رسیده که، حل مسایل آن کشورها در گرو حل مسأله ایران است، لذا ترامپ برای جنگ با ایران می آید.»

اما در پاسخ می گویم که این جنگ خیلی فراتر از تصور جناب آصفی است و از اثرات این جنگ قطعا سقوط اقتصادهای دومینویی وابسته به انرژی یکی پس از دیگری خواهد بود .

اگر بین ایران و آمریکا جنگی بشود قطعا علاوه بر پایگاه ها و زیر ساخت های ایران، پایگاه ها و زیر ساخت های تمام کشورهایی که آمریکا در آنها پایگاه دارند مورد هدف قرار خواهند گرفت و منهدم خواهند شد. مطمئن باشید اقتصاد و سرمایه داران آمریکا اجازه چنین جنگی را نخواهد داد.

ما جنگ طلب نیستیم اما هیچ راهی هم برای بازگشت و تسلیم و ذلیل شدن نداریم. اما اگرما به روند ضعیف شدن در این تحریم ادامه دهیم و رفته رفته مقاومت را از دست بدهیم و از درون تهی شویم، بی شک آنوقت امکان مقاومت در مقابل حملات آمریکا را نخواهیم داشت

ما دو راه داریم :

راه اول: با پذیرش ادامه تحریم های تحمیلی، ضعیف می شویم و رفته رفته تفرقه میان مردم ایجاد میشود و در ادامه باید منتظر جنگ داخلی مثل جنگ سوریه بود که به نابودی کشور تمام می شود

و راه دوم: مقاومت در برابر بلوف های ترامپی برای جنگ با آمریکا. بی شک با مقاومت در مقابل آمریکا یا هر جمگ احتمالی، مردم متحد و انسجام ملی ایجاد می شوند.  راه دوم یعنی اتحاد و انسجام که به نفع ملت و یکپارچگی ایران است و خواسته و ناخواسته برای حفظ هویت و منافع مان باید در این مسیر قرار بگیریم و این مسیری مطمئن و اجتناب ناپذیر است .

از نوشته ها و حرف های ترامپی که بلوف است، نباید هراسی به دل راه دهیم. اگر بترسیم، کار ملت ایران تمام است. اما اگر ایستادگی کنیم، موفق خواهیم بود.

 

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند