سعید فتاحی در برنامه رادیویی تهران ورزشی و در خصوص هفته‌های پایانی مسابقات لیگ برتر، گفت: ما از قبل از عید برای هفته‌های پایانی برنامه‌ریزی کردیم. فقط لیگ برتر نیست، دسته‌های دیگر هم هستند. لیگ دو تمام شده و لیگ یک هم در حال تمام شدن است. با توجه به اینکه ماه رمضان در پیش است باید مسابقات زودتر تمام شوند. کارگروهی تشکیل داده‌ایم که کمیته‌های مختلف فدراسیون، کمیته اخلاق، کمیته داوران و کمیته انضباطی و ... در آن حق حضور دارند، هر هفته جلسه می‌گذارند و مشکلات را بررسی می‌کنند. ما بر مسابقات نظارت کامل داریم، با مراجع قضایی همکاری داریم، در بحث تبانی اقداماتی انجام دادیم. از باشگاه‌ها هم خواستیم تا به ما کمک کنند و اگر در مسائل غیرفوتبالی مشاهداتی داشتند به ما اعلام کنند.

وی در خصوص اتفاقاتی که در بازی تراکتورسازی و پیکان افتاد گفت: بر اساس قانون در هر ورزشگاهی هر اتفاقی بیفتد ناظر و داور مسابقه باید گزارش بدهند، آن‌ها گزارش را داده‌اند بررسی آن انجام شد. ابلاغیه‌اش برای باشگاه تراکتورسازی ارسال شده و این باشگاه فعلاً زمان دارد تا آن را بررسی کند. از دوستان و کارشناسان می‌خواهیم پیش‌داوری نکنند و اجازه بدهند مراحل قانونی طی شود.

فتاحی در مورد اظهارنظر چند نماینده مجلس، گفت: ای کاش نماینده‌ها به ورزش کمک کنند نه اینکه بخواهند تراکتورسازی را پلکان خودشان قرار بدهند. آنها به ورزش کمک کنند، برای مثال از حق پخش مسابقات دفاع کنند تا باشگاه‌ها به حق و حقوق خودشان برسند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اتفاقاتی که در ورزشگاه یادگار امام افتاد و اینکه آیا کانون هواداران باشگاه‌ها فعالیتی در این زمینه‌ها دارند، گفت: صد درصد. یکی از وظایف باشگاه‌ها مسأله کانون هواداران آنها است، امیدواریم باشگاه‌های ما سال آینده توجه بیشتری کنند و طرفداران واقعی نیز به باشگاه‌ها کمک کنند.

وی در مورد اینکه در دنیای مجازی برخی افراد و صفحات، با یک جمله تیم‌ها را به هم می‌ریزند، گفت: متأسفانه یکی از مشکلات ورزش ما فضای مجازی است که بسیاری از آنها داخل ایران هم نیستند و سیاه‌نمایی می‌کنند. مثلاً در بازی پیکان و پرسپولیس بحث آب گرفتگی بود که بعداً مشخص شد مربوط به ورزشگاه شهدای شهر قدس نیست یا در تبریز گفتند تماشاگران فحاشی کردند اما بعداً‌ مشخص شد آن فیلم مربوط به چند سال قبل است. مردم باید هوشیارتر عمل کنند و پلیس فتا نیز در این زمینه می‌تواند کمک کند. البته باشگاه‌ها هم در این زمینه کمی مقصر هستند، آنها اگر در فضای مجازی یک مرجع رسمی داشته باشند این گروه‌ها نمی‌توانند فعالیت خودشان را ادامه بدهند.ما می توانیم بحث کارت های هواداری را داشته باشیم. چند سال است که بلیط‌فروشی را به خود باشگاه‌ها واگذار کردیم و در این زمینه می‌توانند مانند همه دنیا با صدور کارت هواداری شرایطی را برای هوادارانشان ایجاد کنند که به عنوان مثال بلیط‌ها را با تخفیف بخرند. امیدواریم باشگاه‌ها به این زمینه ورود کنند.

فتاحی در خصوص درخواست برخی باشگاه‌ها برای برگزاری بازی‌ها به صورت همزمان گفت: بر اساس قانون دو هفته پایانی باید به صورت همزمان برگزار شود، تیم سپیدرود درخواستی داشت که غیرمعقول بود، هر باشگاه می‌تواند برای تیم خودش درخواست کند ما نمی‌توانیم بازی تیم‌های دیگر را جابه‌جا کنیم، اگر فولاد قبول کند مشکلی برای جابه‌جایی بازی سپیدرود نداریم.

وی در خصوص جلسه ویژه‌ای که در وزارت ورزش برای بازی تراکتورسازی و پرسپولیس برگزار شد، گفت: فقط بحث بازی تراکتورسازی و پرسپولیس نبود، بحث تمام مسابقات هفته‌های پایانی بود، بازی‌های سخت و مهمی داریم، نقطه اوج امسال ما حضور هواداران بود، یک رکورد زدیم که آخر فصل اعلام می‌کنیم، در این جلسه مسائل مختلف بررسی شد، مردم هم باید به ما کمک کنند.

فتاحی در خصوص ادعای مطرح شده مبنی بر همجنس‌گرایی در فوتبال ایران، گفت: من نمی‌دانم. آقای شاه‌حسینی آن موقع مسئولیت داشتند و بهتر است از خودشان سؤال شود، ما تنها برگزارکننده هستیم و در این مسائل کمیته اخلاق و کمیته انضباطی باید ورود کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند