الیوم السابع گزارش داد، محمود العالول، معاون رییس جنبش فتح گفت‌: دولت آمریکا به دنبال تصمیمش برای انتقال سفارت واشنگتن از تل‌آویو به قدس اشغالی، تشویق شهرک‌نشینان اسرائیلی و در حال حاضر مقدمه‌چینی برای الحاق مناطقی در کرانه باختری به دنبال ایجاد تنش در منطقه است. به همین دلیل ما هرگز اجازه نخواهیم داد که وضعیت کنونی ادامه یابد.

وی گفت‌: اقدامات عباس از نشست شورای اتحادیه عرب در سطح وزرای خارجه آغاز شده و قرار است وی در ماه ژوئن با وزرای خارجه کشورهای اروپایی در بروکسل نیز دیدار کند تا این کشورها را در جریان وضعیت کنونی و آنچه که رهبری فلسطین در جلسه شورای مرکزی آتی اتخاذ خواهد کرد، قرار دهد.

العالول افزود: عباس به آنها اطلاع خواهد داد که ما ادامه وضعیت کنونی را نخواهیم پذیرفت و برای اعلام اجرای تصمیمات شورای مرکزی درباره لغو به رسمیت شناختن اسرائیل و نیز توقف هماهنگی امنیتی به این شورا خواهیم رفت. 

وی ادامه‌ داد: رویکردهای آتی به جای اتخاذ تصمیمات، اجرایی شدن تصمیمات شورای مذکور خواهد بود، چرا که مساله بازگشت به مرحله پیش از توافقنامه اسلو به اندازه عدم پایبندی اسرائیل به همه قطعنامه‌های مشروع درباره مساله فلسطین حائز اهمیت نیست و ما هرگز به عنوان تنها طرف متعهد در این توافقنامه‌ها باقی نخواهیم ماند.

معاون رییس جنبش فتح در پایان تصریح کرد: اقدامات عباس در این باره شامل دیدارها با کشورهای اسلامی از طریق سازمان کنگره اسلامی و نیز کشورهای آفریقایی از طریق سازمان آفریقا بوده و هیات‌هایی هم به چین، روسیه و هند اعزام خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند