دیلی بیست گزارش داد، سه منبع نزدیک به دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کردند، رئیس جمهور دو ذهنیت نسبت به سندرز دارد. اگرچه در ظاهر او را به عنوان یک رقیب آسیب‌پذیر می‌بیند اما در مقابل به این سیاست‌مدار با حسادت و اکراه، احترام می‌گذارد.

این سه منبع اعلام کردند، رئیس جمهور تحت تأثیر توانایی سندرز برای تقویت پایگاه اجتماعی خود است. حتی او در جمع‌های خصوصی درباره نوع جمع‌آوری کمک‌های مالی برای کمپین سندرز گفت‌وگو می‌کند.

اریک بولینگ، از مجری‌های بلیز تی وی و دوست دونالد ترامپ اعلام کرد: من در گفت‌وگوهایم با رئیس‌جمهور چه در گفت‌وگوهای رسمی و چه خصوصی این حس را داشتم که رئیس جمهور آشکارا تحت تأثیر جمع‌آوری پول توسط سندرز برای کمپین انتخاباتی‌اش است.

ترامپ بر این باور است که سندرز نیز سیاستمداری است که می‌تواند خارج از ساختارهای سنتی رفتار کند اما مشاوران و معتمدان ترامپ اعلام می‌کنند که وی سندرز را به عنوان یک تهدید انتخاباتی هنوز نمی‌بیند.

بولینگ اعلام کرد: ترامپ نامزدی سندرز را به عنوان یک هدیه برای انتخاب دوباره‌اش به عنوان رئیس جمهور می‌بیند. او بر این باور است آمریکا هنوز آماده برای قبول یک رئیس جمهور سوسیالیست نیست.

همچنین برخی افراد دیگر که در طول چند ماه گذشته با ترامپ گفت‌وگو کردند، اعلام می‌کنند که رئیس جمهور هنوز دوست دارد که در رقابت انتخاباتی با این سناتور رقابت کند.

جیسون میلر، یکی از مسوولان پیشین دولت ترامپ اعلام کرد، رئیس جمهور آمریکا دوست دارد با برنی سندرز رقابت کند زیرا او بر این باور است که می‌تواند برنی سندرز را در صندوق رأی شکست دهد.

با این حال دونالد ترامپ چندین بار در برنامه‌های مختلف برنی سندرز را "دیوانه" خطاب کرده و پیش‌بینی کرده است که جو بایدن، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا نامزد نهایی حزب دموکرات خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند